poniedziałek, października 17, 2016

"CO KRYJE MORZE?", A. Bestard, Wyd. Tatarak 2016


Tak bardzo chciałabym być znowu nad morzem... Wdychać morskie powietrze, słyszeć pisk moich Dzieci przeskakujących przez fale... Czuć promienie słońca, ogrzewające moje ciało... Wypatrywać wielkich statków, kutrów, żaglówek... Bawić się beztrosko, nie zważając na mijający czas i czekające mnie obowiązki... Tęsknimy za Tobą, Morze!
Tymczasem za oknem szaro, buro i ciągle pada, brrr... Grzejemy się więc ciepłą herbatką, oglądamy zdjęcia z wakacji, planujemy następne, i czytamy "Co kryje morze?". Lektura niezwykła, pełna morskich tajemnic do odkrycia...


Publikacja oparta jest przede wszystkim na dużych ilustracjach w 3 kolorach: czerwonym, żółtym i niebieskim. Ale nie bójcie się, że jest przez to nudno i ubogo. Te 3 kolory w zupełności wystarczą, by zadziała się magia...


"Zacznij od zielonej szybki w skafandrze nurka.
Wydaje się, że wszystko jest nieruchome.
Następnie spojrzyj przez niebieskie szkło maski do nurkowania. Pojawią się oznaki życia.
Na koniec popatrz przez czerwone okna batyskafu.
Poznasz tajemniczy podwodny świat!"


Spójrz na obrazy przez dołączone szkiełka i pozwól się zaskoczyć tym, co kryją głębiny morskich wód. Kto schował się za wodorostami? Kto śpi pod ukwiałem? Jak wyglądają podwodne części gór lodowych? Kim są istoty, udające małe światełka? Czy ryby potrafią zmieniać swój kształt? A może chcielibyście przypomnieć sobie ruch fal? Koniecznie zajrzyjcie do tej książki!Poza niezwykłymi ilustracjami, w książce zawarto podstawowe, ale i ciekawe treści dotyczące morskich tajemnic.

"Co kryje morze?" nie jest tanią książką, lecz mimo wszystko warto ją mieć, gdyż fascynuje i zapiera dech w piersiach. Jest niezwykła, piękna, świetnie wydana. Idealna na prezent!

Polecamy Wam gorąco na jesienno- zimowe dni tę wydawniczą nowość. Żałować nie będziecie ;)


Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron: 24
Oprawa: twarda1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...