niedziela, listopada 02, 2014

GRA PLANSZOWA "PĘDZĄCE JEŻE", Wyd. Egmont 2014


Lubię pracować z moimi Dziećmi projektowo. Kilka dni temu, spontanicznie pojawił się temat jeża. Co to jest jeż? Gdzie mieszka, jak wygląda, co je, co lubi, gdzie teraz jest, ...- pytaniom nie było końca. Kiedy zaspokoiłam początkową ciekawość Maluchów, postanowiłam drążyć temat dalej. Wspólnie wykonaliśmy z papieru kolorowego 2 piękne jeże z jabłkami na grzbiecie i liśćmi pod nogami. Zajęło nam to 2 dni (!), ale warto było! Kolejnym etapem tematycznej zabawy była gra planszowa pt. "Pędzące jeże", twórców bestsellerowych "Pędzących żółwi". Na czym gra polega?

Adresowana jest do 3-5 graczy w wieku 6-106 lat (możliwe jest dostosowanie zabawy dla młodszych- trzeba się tylko wykazać kreatywnością ;)  ). Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów.

Zacząć należy od rozłożenia planszy na środku stołu oraz ustawienia jeży na starcie. Gracze otrzymują potasowane karty w równej ilości, a następnie skrycie trzymają je w ręce.

Pierwszą rundę rozpoczyna ten, kto ostatnio jadł jabłko ;) lub najmłodszy gracz. Wybiera jedną, dowolną kartę z ręki i wykłada ją na stół obrazkiem do góry. Następnie przemieszcza jeża w kolorze pokazanym na karcie o odpowiednią ilość pól. Teraz kolei na następnego uczestnika zabawy.

Drodzy państwo, czerwony jeż na prowadzeniu! Tuż za nim podąża żółty osobnik, reszta w tyle! Ale, ale! Co to się dzieje?! Żółty jeż dogania czerwonego! Idą kolec w kolec! Co to będzie?! Kto wygra wyścig?! :)

Kiedy pierwszy z jeży dojdzie do ostatniego pola na planszy, następuje koniec rundy i podliczenie punktów. Gra trwa tyle rund, ilu jest graczy. Na koniec oczywiście należy zsumować wszystkie swoje punkty. Wygrywa ten, kto zdobył ich najwięcej.

Dla bardziej ambitnych możliwy jest zaawansowany wariant, opisany szczegółowo w instrukcji dołączonej do gry.

Udanej zabawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...