środa, października 22, 2014

PROJEKT "BIZNESMAMA"

Od pewnego czasu obserwuję pewien fantastyczny trend. Kobiety, które rodzą dzieci, mimo tego, że są wspaniałymi mamami, potrafią także zadbać o swój rozwój. Czasem, kiedy maluch śpi, dziergają ubranka. Czasem, kiedy partner wraca z pracy, biegną na kursy, szkolenia, warsztaty. Oddają swe skarby w dobre babcine ręce, by móc rozwijać pasje. W pewnym momencie przychodzi myśl, by może zrobić z tego mały biznes. Pomysł ten kiełkuje bardzo powoli i nieśmiało. Często wydaje się bez szans na realizację, lecz jednak silniejsze jest pragnienie, by choć spróbować. Nie rzadko wsparciem przy dążeniu do celu są bliscy, rodzina, przyjaciele. I tak bardzo powolutko powstaje firma, a młoda mama wchodzi także w rolę bizneswomen.

Zdarza się i tak, że pomysł otwarcia własnej działalności jest niejako przymusem. Kobieta po urlopie macierzyńskim traci etat bądź nie chce wracać do poprzedniego miejsca ze względu na warunki pracy, utrudniające jej opiekę nad dzieckiem. Czasem bodźcem może być choroba własna bądź maluszka. Za każdym jednak razem, różne motywacje przeplatają się z lękami i niepewnością, czy własna firma to dobry pomysł.

Wszystkie matki- biznesmenki, które odważyły się rozkręcić swoją firmę po porodzie, łączą wspólne cechy- kreatywność, pasja, upór w dążeniu do celu, umiejętność godzenia ze sobą wielu obowiązków.

Zachwycając się umiejętnościami tych młodych, utalentowanych mam, postanowiłam zrealizować projekt „BiznesMAMA”. Porozmawiać z kobietami, które już osiągnęły zawodowy sukces we własnej działalności i dowiedzieć się, jakie miały motywacje, jakie napotkały trudności, jak wyglądała ich droga od pierwszego pomysłu do sukcesu. Chciałabym, by projekt ten skłonił inne matki do odważnych decyzji o własnym rozwoju zawodowym. By był „kopniakiem” do działania, do zmiany, której potrzebują.

Już wkrótce na blogu pojawią się pierwsze wywiady. Śledźcie stronę i bądźcie z nami.

A jeśli wśród Was także są młode mamy- bizneswomen, zachęcam do kontaktu w celu włączenia się w projekt: odkrywczamama@gmail.com .


Wszystkie prawa zastrzeżone. Nie zgadzam się na kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów (wszelkich informacji, tekstów, fragmentów itp.), będących częścią projektu "BiznesMAMA" bez mojej pisemnej zgody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...