piątek, stycznia 18, 2013

„MAGIC MOLLY. KOTEK CZAROWNICY”, H. Webb, Wyd. Znak Emotikon 2013

Rodzice małych uczniów pytają mnie czasem, co zrobić, by ich dzieci chciały czytać coś poza obowiązującą czytanką czy lekturą. Przede wszystkim nie ma sensu zmuszać- to przynosi zawsze odwrotny skutek, który trudno jest odkręcić w przyszłości. Podpowiadam, by zachęcać, wspólnie wybrać się do księgarni lub biblioteki i pozwolić wybrać dziecku, to co ma ochotę samodzielnie przeczytać. Możemy mu w tym pomóc, proponując książki, które związane są z zainteresowaniami młodego czytelnika. Dziewczynki bardzo często szaleją na punkcie mody lub zwierzaków. Jeśli Wasza córka wybiera to drugie, mam dziś dla Was tytuł, który na pewno ją zachwyci, a i Wy możecie być spokojni, że to odpowiednia lektura dla młodej damy.

Magic Molly. Kotek czarownicy” to pierwsza książeczka z bestsellerowej serii o przygodach dziewczynki, potrafiącej rozmawiać ze zwierzętami. Ta 7-latka obdarzona niezwykłym darem, całym swoim dziecięcym sercem kocha wszystkie zwierzaki i chce zostać weterynarzem, jak jej tata. Pierwsza jej przygoda opowiada o kocie...

Pewnego dnia, zwyczajnego jak każdy inny, mieszkanka miasteczka znajduje małego kotka. Ponieważ troszczy się o zwierzęta, zabiera go do weterynarza. Tam, jak co dzień zagląda Molly. Jest zauroczona kotkiem, czuje, że jest niezwykły i potrzebuje jej pomocy. Futrzak jest zdrowy, energiczny, emanuje tajemniczą magią, lecz niestety zgubił się podczas odkrywczej zabawy. Nie potrafi wrócić do swojego domu, wydaje się, że właściciel go nie szuka, a też nikt nie chce go zaadoptować, bo ma w sobie coś „dziwnego”. Molly nie może zapomnieć o kotku, a on o niej! Jak zakończy się ta historia? Podpowiem, że ciekawie. Dziewczynka będzie musiała przezwyciężyć w sobie swój lęk, dowie się też czegoś nowego o sobie.

To powieść magiczna, ciepła, pełna dobrej mocy. Napisana prostym językiem, odpowiednią czcionką dla początkujących czytelników, nie powinno więc być problemu z jej samodzielnym zrozumieniem i przeczytaniem.

Ponadto z serią książek „Magic Molly” związana jest akcja Wydawnictwa Znak we współpracy z Towarzystwem Opieki Nad Zwierzętami, skierowana do szkół podstawowych. Klasy mające ochotę pomóc bezdomnym zwierzętom z całej Polski, powinny przygotować prace plastyczne. 2O wybranych klas zostanie honorowymi sponsorami zwierzaka w wybranym schronisku. Koszty utrzymania pupila pokryje Wydawnictwo Znak. Akcja super, więc zachęcam wszystkich do udziału! Nauczmy nasze dzieci, jak należy dbać o zwierzaki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...