wtorek, stycznia 29, 2013

„CECYLKA KNEDELEK I ULICA NALEŚNIKOWA”, J. Krzyżanek, Wyd. Jedność 2013

Pamiętacie Cecylkę Knedelek? Tę, która mieszka w Starym Knedelkowie- bardzo smacznej miejscowości. Każdy jej mieszkaniec specjalizuje się w przyrządzaniu jakiejś pysznej potrawy, można więc powiedzieć, że mieszkają tam sami mistrzowie kuchni! Ulice w Starym Knedelkowie noszą także smakowite nazwy. Istnieje na przykład ulica Naleśnikowa, która co roku 13 czerwca obchodzi swoje święto. W ten dzień organizowany jest konkurs naleśnikowy. Mniammmmmm, chciałabym być w jury!

A Wy lubicie naleśniki? Jestem pewna, że uwielbiają je Wasze pociechy! Zatem musicie koniecznie podarować im książeczkę o „Cecylce Knedelek i ulicy Naleśnikowej”. Opowiada ona smaczną historię naleśnikową każdego z uczestników konkursu oraz zawiera przepyszne przepisy. Aż ślinka cieknie! Nie są to zwyczajne, znane wszystkim pomysły na placuszki, oj nie. To niecodzienne receptury na proste, aczkolwiek piękne i smakowite naleśniki. O niektórych można by rzec, że to rękodzieła! Zasmakują wszystkim- i dużym i małym łasuchom, a nawet niejadkom, bo nikt nie będzie w stanie się im oprzeć. Jeżeli oczywiście zdecydujecie się na ich przyrządzenie...

Pichcenie z Cecylką Knedelek to nie tylko przepisy na wyśmienite dania, ale także na udaną i pouczającą zabawę! To również uczta dla oczu- zabawne, kolorowe i piękne ilustracje, apetyczne zdjęcia i w końcu artystyczny finał na talerzu!

Zachęcam mocno do poznania kolejnych przygód Cecylki Knedelek. Pędźcie do księgarni i do patelni!

1 komentarz:

  1. Znamy Cecylkę:) To świetna seria. Obecnie mamy na tapecie elementarz Cecylki Knedelek, i "Cecylka i fabryka czekolady". Smakowite przepisy:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...