poniedziałek, stycznia 30, 2012

„MUSIMY POROZMAWIAĆ O KEVINIE”, L. Shriver, Wyd. Videograf, Chorzów 2011

Trudne macierzyństwo. Brak zaufania. Nienawiść. Masowe morderstwo.

Eva nie dojrzała do macierzyństwa. Gdy dowiaduje się o ciąży, targają nią negatywne emocje. Od samych narodzin, jej syn Kevin jakby wyczuwał emocje matki. Płacze w jej ramionach, wpada w histerię trwającą wiele godzin, uspokaja się natomiast przy ojcu. Trudna sytuacja nawarstwia się wraz z rosnącym chłopcem. Eva nie radzi sobie, nienawidzi własnego dziecka, nie kryjąc swoich uczuć. Kevin nie czuje wstydu, skruchy, bólu, empatii, manipuluje innymi, nie zna norm społecznych. Jest socjopatą. W końcu, w wieku 16 lat dokonuje masowego mordu. Dlaczego to zrobił? Czy czuł się niekochany? Czy był chory psychicznie? Czy wychowanie miało wpływ na to co uczynił? Czy Kevin był socjopatą od narodzin? Czy można kochać swoje dziecko- mordercę?

Po przeczytaniu książki zaczniecie sobie zadawać te i pewnie inne pytania o ludzką naturę. Opowiedziana historia na długo zapadnie Wam w pamięci. Będziecie chcieli o niej dyskutować. I na pewno szybko pójdziecie do kina na film nakręcony na podstawie powieści (ale nie róbcie tego w odwróconej kolejności).

Bardzo dobra książka!

1 komentarz:

  1. ooo nie wiedziałam, że jest książka! widziałam tydzień temu, że jest film w kinie o tym tytule. nawet miałam marzenie by iść i zobaczyć ten film.
    koniecznie musze przeczytać tę książkę.
    dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...