sobota, stycznia 14, 2012

„DZIECKO Z ADHD”, dr L. Honos- Webb, Wyd. Helion, Gliwice 2008


„Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami”- Jonathan Davis

To nie jest podręcznik opisujący objawy, przyczyny i możliwości leczenia ADHD. To poradnik, traktujący o atutach i wyjątkowości ludzi z ADHD.

O zespole nadpobudliwości psychoruchowej słyszał już chyba każdy. Nawet dzieci doskonale orientują się, co oznacza taka diagnoza. Nie jest to powód do chwały. A jednak osoby z ADHD cechuje ogromna kreatywność, wnikliwość i intuicja. Odmienność płynąca z omawianego schorzenia może być darem, a nie wstydem i ułomnością. Tak twierdzi i udowadnia dr Lara Honos- Webb, autorka „Dziecka z ADHD”.

Jej książka stanowi wsparcie dla każdego rodzica mającego swoją pociechę z tą dolegliwością. Pokazuje bardzo dobitnie, że nadpobudliwy mały człowiek jest pełnowartościową osobą, mogącą w pozytywny sposób skupiać wokół siebie ludzi oraz odnosić inne życiowe sukcesy.

Na kilkuset stronach znajdziecie także propozycje na dalszy rozwój pozytywnych cech, jak i metody wspierania rozwoju tych mniej wykształconych, lecz niezbędnych na co dzień, takich jak skupianie uwagi.

Od dzisiaj będę tę książkę polecać wszystkim rodzicom dzieci z ADHD, którzy czują się bezradni, zmęczeni, poirytowani, wstydzą się swoich pociech, lecz chcą im pomóc. Tak samo ma prawo czuć się nauczyciel, pedagog czy terapeuta, więc im również gorąco polecam.

Poradnik możecie znaleźć w księgarni internetowej Sensus.pl

1 komentarz:

  1. Jestem mamą dziecka u którego poradnia psychologiczna dla dzieci w Warszawie zdiagnozowała ADHD. Moje dziecko faktycznie czasami jest nadpobudliwe i rozrabia ale jeśli zrobi coś źle wie, że może czekać na nie kara. Najczęściej jednak Filipek jest grzecznym dzieckiem, które po prostu chce zwrócić na siebie uwagę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...