poniedziałek, października 10, 2011

„NASZ WSPÓLNY DZIEŃ. NOUKY I PRZYJACIELE”, Wyd. Debit

Jestem pod wrażeniem Wydawnictwa Debit! I nikt mi nie zapłacił bym to napisała! Zwyczajnie zasługują na taką opinię. Co chwytam kolejną ich książkę, to lepsza. Każda jest wyjątkowa, a wszystkie łączy przepiękna i oryginalna grafika oraz mądre teksty. Często także książeczki Debit wyróżniają się elementem manualnym, którym dziecko może bawić się i uczyć podczas czytania i oglądania.

I tak też jest w wydaniu bajki pt. „Nasz wspólny dzień. Nouky i przyjaciele”. Pierwsze co robi wrażenie, to właśnie ilustracje, grube, łatwe do przewracania przez malucha kartki oraz … zegar z ruchomymi wskazówkami do nauki odczytywania godzin.

Przedstawiona tu historia to opowieść o trójce przyjaciół i ich wspólnym dniu. Najmłodszy czytelnik dowie się, o której bohaterowie wstają z łóżka, jedzą posiłki, bawią się, spacerują, kładą spać. Za każdym razem dziecko może samodzielnie ustawić odpowiednio wskazówki zegara. Przy okazji uczy się podstawowego harmonogramu dnia. Choć pewnie i tak może się nam zdarzyć usłyszeć pytanie typu „dlaczego śniadanie jemy rano, a nie wieczorem?”.

2 komentarze:

  1. Wlasnie zastanawialam sie nad kupieniem tej ksiazki dla coreczki. Po opisie wyzej jestem juz przekonana, jak tylko bede w Polsce to biore :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam książeczki tego wydawnictwa i polecam gorąco. Naprawdę super zilustrowane:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...