środa, października 19, 2011

„MARCHEWKA Z GROSZKIEM”, A. Woldańska- Płocińska, Wyd. Czerwony konik, Kraków 2011


Oto nowość Wydawnictwa Czerwony Konik.

Marchewka z groszkiem” to mądra i zabawna opowieść o warzywach lokalnych i importowanych. Obok polskiej Marchewki prezentuje się Mr Chevka, u boku „naszego” Ogórka- Ogórras, Czosnku- Kim Czos Nek i wielu innych. Już same nazwy przybyszów zza granicy sugerują, że czeka małego czytelnika niezła dawka humoru. Wiele zabawnych dialogów np. „Czuję, jak mnie strzyka w szypułce” czy „Niech cię bulwa nie boli”, rozbawią każdego smutasa.

A o czym opowiada lektura?
Pewnego dnia lokalne warzywa spotykają na swej drodze warzywa spoza polskiej granicy. „Nasi” są zdziwieni, gdy królik ucieka przed przybyszami, zamiast je zjeść. Dziwią się także, że importowane rośliny świecą w ciemności, są lekkie jak piórko oraz „źle znoszą promienie słoneczne i poranną rosę”... Więcej nie zdradzę.

Książeczka zapewnia nie tylko dobry humor. To także lekcja przyrody- z zabawnych ilustracji dziecko nauczy się podstawowej budowy warzyw. Opowiadana historia porusza również ważne ekologiczne tematy i tłumaczy pojęcia takie jak wegetarianin, nawożenie, pestycydy, kompost, plantacja, szklany dom, wegetacja.

Publikacja adresowana do dzieci w wieku 4+.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...