poniedziałek, sierpnia 27, 2018

UDANY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO


O ile młodsze dzieciaki nie mogą się doczekać nowego roku szkolnego, o tyle im człowiek starszy, tym radość coraz mniejsza... 😕. Jak się mają Wasi milusińscy? Jeśli macie ochotę uprzyjemnić im początek września, proponuję- poza wspólnym spędzeniem czasu- dwa tytuły: powieść detektywistyczna "Trefny nauczyciel" oraz kalendarz "Przygodnik 2018/2019. 365 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą".

"Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel" P. Zarawska, Wyd. Wilga 2018


Ta powieść rozśmieszy każdego ucznia, który smuci się z powodu końca wakacji. Ale to wcale nie jest komedia, a kryminał!

Klasa Va wyjeżdża na wycieczkę szkolną. Niestety Blanka, Bernard i Bajorek, z różnych względów jechać nie mogli (ciekawe, czy zgadniecie dlaczego?), dlatego zostają w szkole na lekcjach z praktykantką. Coś jednak nie gra już od pierwszych minut. Pani się spóźnia, co jest niemożliwe, aż w końcu do sali wchodzi z hukiem "przypakowany dryblas w ciemnych okularach założonych na łysą glacę". Wygląda co najmniej podejrzanie, a kiedy się odzywa: "Przyszłem na zastępstwo", całej trójce szczena opada! To nie może być nauczyciel! Kim w takim razie jest ten gość? Czego szuka w szkole?
 Kategoria wiekowa: 9+
Ilość stron:
96
Oprawa:
twarda


"Przygodnik 2018/2019. 365 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą", Wyd. National Geographic 2018

W trakcie roku szkolnego nie można się obejść bez terminarza! Sprawdziany, testy, wycieczki, uroczystości szkolne i klasowe, dyskoteki i oczywiście dni wolne- to wszystko trzeba gdzieś zapisać, by nie zapomnieć! W "Przygodniku" jest na to miejsce 😀.365 dni z Nelą to cały rok w podróży po najbardziej egzotycznych miejscach na świecie! Ale właściwie to ten rok będzie podróżą po świecie zwierząt! A to dlatego, że każdy miesiąc przedstawia ciekawostki z życia innego zwierzęcia: żyrafy, słonia, hipopotama, konika morskiego, orki, niedźwiedzia polarnego, foki, tukana, delfina, tygrysa, koali oraz kangura. Zdjęcia, informacje, zapiski zoologa umilą każdy dzień.


"Przygodnik 2018/2019" to także dużo miejsca na notatki na każdy dzień tygodnia, plany lekcji na każdy semestr, rozkład lat 2018, 2019, a nawet 2020 (😲 ile będę miała wtedy lat!). Ale najbardziej podobają mi się propozycje ciekawych świąt i obchodów, jak na przykład: Światowy Dzień Morza, Spódnicy, Bicia Rekordów, Sprzątania Biurka, Dokarmiania Zwierzyny Leśnej i tak dalej. Są też i naklejki. Rzadko który terminarz zawiera tak ciekawe pomysły!


Kategoria wiekowa: 9+
Ilość stron:
176
Oprawa:
miękka flexi

1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...