środa, sierpnia 12, 2015

"ELEMENTARZ WSPÓŁCZESNY", A. Boboryk, D. Nawacka, Wyd. Egmont 2015


Kiedy od miesięcy już trwa spór o darmowy "Nasz elementarz" dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej, wydano właśnie "Elementarz współczesny", który przeznaczony jest do nauki czytania w domowym zaciszu- z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem...

Czytanie jest takie fascynujące! Dzięki niemu można dowiedzieć się więcej o koniach, nowinkach motoryzacyjnych, przeczytać samodzielnie ulubioną książeczkę, poczytać młodszemu rodzeństwu, a nawet rozszyfrować, co mama wymyśliła na obiady w tym tygodniu... ;) Bo kiedy umie się już czytać, cały świat stoi przed nami otworem! To tak praktyczna umiejętność, jak chociażby chodzenie i bieganie.

A kiedy znamy już litery, czas i na pisanie! Pisząc, można tyle wyrazić, zmienić i dokonać. Pisanie i czytanie nie tylko uatrakcyjnia życie, ale i je ułatwia. Świat okazuje się jeszcze ciekawszy, niż dotąd!

Warto posiąść umiejętności czytania i pisania, na pewno się ze mną zgodzicie. I to tego zachęca także "Elementarz współczesny" Wydawnictwa Egmont. To nauka poprzez zabawę i poczucie humoru, zgodne z metodyką nauczania. Począwszy od zabaw z literą, po poznawanie liter, czytanie wyrazów, składanie zdań, trening doskonalący, na samodzielnym czytaniu fragmentów książek z trzeciego poziomu serii "Czytam sobie".


"Wszystkie wyrazy i teksty na każdej stronie zbudowane są tylko z tych liter, które dotychczas zostały zaprezentowane w "Elementarzu"! Dlaczego? Aby dziecko mogło od początku doświadczać tego, że poznaje litery po coś- po to, aby samo mogło czytać. Nauka czytania i pisania to droga do odkrywania i nadawania znaczeń. Droga do myślenia!" ("Elementarz współczesny").


Polecam więc "Elementarz współczesny"! Od kiedy można zacząć z nim pracować? Hmm, mój 4-latek jest już zainteresowany i literami i tym podręcznikiem. Warto wykorzystać ten moment i właśnie poprzez zabawę poznawać świat znaków ;)


1 komentarz:

  1. Świetne są książeczki dla dzieci z Egmontu. Widać, że i Elementarz nie jest gorszy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...