sobota, grudnia 14, 2013

TEST TABLETU SAMSUNG TAB 3 KIDS (część II), CZYLI PO CO DZIECKU TABLET?Kilka dni temu starałam się odpowiedzieć na pytanie do czego przydać się może mamie tablet (czytaj tutaj). Tym razem stanęłam przed wyzwaniem przetestowania tabletu SAMSUNG GALAXY TAB 3.0 KIDS (tego samego, który przyda się mamie) przez moje dziecko oraz wyszukania funkcji tegoż urządzenia, skierowanych do najmłodszych.

SAMSUNG GALAXY TAB 3.0 KIDS może się przydać podczas czekania w długiej kolejce do lekarza, w podróży, w domu, tak naprawdę wszędzie. Zdecydowanie jego najlepszą funkcją- okiem rodzica- jest kontrola rodzicielska. Pozwala ona zablokować lub ograniczyć dostęp do internetu czy aplikacji tabletu. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko nie wejdzie na strony z nieodpowiednią treścią, nie dokona internetowych zakupów, nie pogra w "strzelanki" itd. Kontrola ta umożliwia także ustawić czas korzystania z urządzenia, np. 30 minut, po których tablet się wyłączy. Jest to świetne rozwiązanie! Stanowcze, bezdyskusyjne. Na tablecie przecież wymuszane łzy rozpaczy dziecka nie robią żadnego wrażenia...

Doskonałym pomysłem jest również atrakcyjna, kolorowa obudowa oraz gumowa nakładka, chroniąca sprzęt podczas upadku czy wstrząsów. Można też wybrać wersję z ramką, umożliwiającą postawienie tabletu w pionie.

Korzystanie z urządzenia jest niezwykle proste, wskutek zastosowania intuicyjnej obsługi dotykowego ekranu. 


W tryb dziecięcy SAMSUNG'A GALAXY TAB 3.0 KIDS wprowadzają maluchy wesołe interaktywne postaci. Można konfigurować profile użytkowników, zapisywać w pamięci wyniki, liczyć za pomocą kalkulatora.

Ale to jeszcze nic. SAMSUNG GALAXY TAB 3.0 KIDS pomaga w nauce języka angielskiego, uczy kreatywności, logicznego myślenia, pozwala ćwiczyć pamięć, poszerza wiadomości z dziedziny geografii i w ogóle wiedzy o świecie. Dostarcza więc i edukację i rozrywkę w jednym

Dostępne aplikacjeprzystosowane do poziomu dzieci młodszych (3+), jak i starszych (6+). Mój 2,5 latek świetnie sobie radzi z kolorowaniem różnych obrazów oraz rysowaniem. Upodobał też sobie grę, polegającą na zmianie fryzury postaci. Można ją strzyc, farbować, stylizować, suszyć włosy, stosować preparat na ich porost, dobierać okrycie głowy, okulary i inne ozdoby. Na zakończenie można utrwalić efekt, robiąc pamiątkową fotkę, która powędruje automatycznie do galerii.
 
Syn lubi także kierować trójwymiarowym pociągiem. Wybiera prędkość, zatrzymuje się na peronach, zabiera pasażerów, ładuje towar itd.


Aplikacji jest tak wiele, że gwarantują świetną zabawę na wiele, wiele godzin. Nie sposób się znudzić, a poza tym są pozbawione przemocy! Jeśli użytkownikom będzie jeszcze mało możliwości, tablet posiada wbudowany Google Play, dzięki któremu ma się dostęp do tysiąca innych ciekawych i praktycznych czy rozrywkowych opcji.

Oprócz licznych gier dla małych i dużych (także tych dorosłych dzieci :)   ) SAMSUNG GALAXY TAB 3.0 KIDS w aplikacji dziecięcej umożliwia robienie zdjęć, jak i filmów oraz przeglądanie ich w galerii. Posiada również dostęp do internetu.

Tablet ten, jak już wspomniałam uczy i bawi. Daje radość najmłodszym, a ich rodzicom spokój i pewność, że czas spędzony w "wirtualnym świecie" będzie bezpieczny i pozbawiony niepożądanych treści.

Sądzę, że ilu użytkowników SAMSUNG'A GALAXY TAB 3.0 KIDS, tyle jego zastosowań ;)
Z tym też wiązać się będzie konkurs, w którym do wygrania jest właśnie SAMSUNG GALAXY TAB 3.0 KIDS!!! I to już w najbliższych godzinach...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...