piątek, marca 09, 2012

„ZDROWE POSIŁKI W KILKA MINUT”, P. M. Butkus, Wyd. Helion, Gliwice 2007


Moja kuchenna biblioteczka ciągle się powiększa :) Doszło już do tego, że coraz częściej książki kucharskie są ode mnie pożyczane lub jestem pytana, które powinno się mieć u siebie, a które można podarować w ramach prezentu dla kogoś, kto żyje według jakiegoś stylu.
Dlatego dzisiaj prezentuję Wam "Zdrowe posiłki w kilka minut" dla tych, którzy lubią lub muszą dbać o zdrowie (a przecież każdy musi!) i mają na to mało czasu.

Podobnie jak „Włoskie specjały” i ta książka jest poradnikiem bez kantów. Oznacza to, iż gotowanie na podstawie podanych tu przepisów okazuje się śmiesznie proste. Z powodzeniem kulinarny sukces może osiągnąć nawet początkujący kucharz- nie-kucharz. Każdy etap przyrządzania potraw jest dokładnie wyjaśniony, i co ważne- nie trzeba spędzać pół dnia w kuchni, by zjeść coś zdrowego. Przy każdym przepisie widnieje tabelka z informacją o wartości odżywczej oraz przydatną wskazówką autorki. Okazuje się, że zdrowe posiłki nie muszą być wcale pozbawione tłuszczu czy cukru. Wszystko z umiarem i najlepszej jakości to recepta na zdrową dietę.

Chcecie sprawdzone przeze mnie przykłady? Proszę bardzo: kurczak w papryce, pieczony dorsz w musztardzie z Dijon, kotlety z indyka z brzoskwiniowym sosem salsa, tradycyjna sałatka z szynki, kremowa zupa z brokułów, sos czosnkowy typu Ranch Dressing … Na razie tyle, ale już wiem, że będzie więcej. Dużo tu pomysłów na sałatki, dipy i marynaty, szybkie przekąski, danie mięsne i bezmięsne, a nawet zdrowe desery.

Szkoda tylko, że czytelnik- kucharz nie dowie się jak powinno wyglądać gotowe danie, gdyż w „Zdrowych posiłkach w kilka minut” nie znajdzie zdjęć. A może to i dobrze? Nie trzeba się stresować, że coś wyszło nam inaczej niż pokazuje fotografia. Poza tym dekorowanie dań staje się bardziej kreatywne, niż odtwórcze.

Od dnia, w którym zaczniesz gotować według tej książki, skończy się przygotowywanie posiłków na zasadzie „dla każdego coś innego”. Będziesz mogła pichcić jedno danie, które będzie zdrowe, smaczne i niecodzienne.

"Zdrowe posiłki w kilka minut" do nabycia w księgarni Septem.pl .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...