czwartek, grudnia 15, 2011

„OTUCHA ZMIENIA WSZYSTKO”, J. C. Maxwell, Wyd. Logos, Warszawa 2011


Otucha pozwala iść do przodu
Otucha sprawia, że stajemy się lepsi
Otucha dodaje nam nadziei
Otucha zmienia życie
Zachęta umacnia zespół
Otucha wiedzie do rzeczy wielkich”

Pamiętacie jak się czuliście, gdy ktoś dla Was ważny skrytykował to co robicie? Czy dzięki krytyce byliście bardziej zmotywowani do działania?

Wolicie spotykać się z ludźmi krytykującymi wszystko i wszystkich naokoło, czy z tymi, którzy często mówią nam komplementy, są uśmiechnięci, bije od nich pozytywna energia?

Śmiem podejrzewać, że jesteście w większości i dostajecie chęci do życia dzięki pochwałom, uśmiechom oraz pozytywnego nastawieniu. Mam jednak wrażenie, że w świecie współczesnym coraz trudniej o serdeczność, miłe gesty, zrozumienie, empatie, prawdziwą przyjaźń. Ludzie nastawieni są na rywalizację, materializm, egocentryzm, obierając sobie za narzędzie agresję słowną lub co gorsza fizyczną. I jak tu znaleźć osobę serdeczną i godną zaufania?

Wiele badań psychologicznych potwierdziło znaną od wieków tezę, iż dobro powraca. Będąc dla kogoś życzliwym, otrzymujemy w zamian często to samo.

Inne badania dowiodły, iż chorzy otrzymujący wsparcie psychiczne wracali do zdrowia częściej i szybciej.

Miłe słowa mają magiczną moc. Dodawanie innym otuchy nie jest trudne, a może zdziałać cuda. I właśnie o tym napisał J. C. Maxwell w książce pt. „Otucha zmienia wszystko”. Odnajdą w niej coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają nadziei oraz ci, którzy chcą ją dawać innym.

Książka jest pięknie wydana- twarda oprawa, atrakcyjna oprawa graficzna, dedykacja z miejscem do podpisu- wszystko to sprawia, że publikację chce się podarować bliskiej nam osobie. Polecam np. jako prezent gwiazdkowy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...