poniedziałek, września 19, 2011

„ZABAWY UMYSŁOWE DLA NIEMOWLĄT”, J. Silberg, Wyd. K. E. Liber, Warszawa 2007

Coraz bardziej popularne stają się zajęcia stymulujące różne aspekty rozwoju dzieci, i to nawet tych najmłodszych. W klubach, domach kultury, żłobkach itp. proponowane są spotkania ze specjalistami na zasadzie zabawy. Dziecko świetnie się bawi i nawet nie wie, że właśnie trwa jego pierwsza nauka, mająca wpływ na dalsze postępy edukacyjne.

Świetnie, że wreszcie zdajemy sobie sprawę, iż okres niemowlęcy ma ogromne znaczenie w rozwoju człowieka. Świetnie, że coraz więcej działa się w tym zakresie. Możemy nie tylko uczęszczać z maluchem na zajęcia, mamy także możliwość samodzielnie z nim popracować we własnym domu. Pomoże nam w tym książka pt. „Zabawy umysłowe dla niemowląt”.

Autorka proponuje zabawy banalnie proste, lecz nie zawsze oczywiste, że dzięki nim wpłyniesz na rozwój umysłowy swojego dziecka. Każdy jest w stanie je wykorzystać. Nie wymagają one specjalnych przedmiotów, nie zabiorą ci wiele czasu i energii, a niemowlęciu przyniosą wiele dobrego. Stymulują szeroko pojęty rozwój umysłowy, w tym: rozwój neurologiczny, emocjonalny, społeczny, intelektualny, ale też i motoryczny. Zabawy też zaspokajają podstawowe potrzeby brzdąca.

Propozycje zajęć są uporządkowane i przypisane do odpowiedniego wieku malucha, co ułatwi ci pracę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...