czwartek, kwietnia 04, 2019

"O DZIEWCZYNCE, KTÓRA CHCIAŁA OCALIĆ KSIĄŻKI" K. Hagerup, L. Aisato, tłum. I. Zimnicka, Wydawnictwo Czarna Owca 2019


Oto magiczna opowieść, w której słowa tańczą z ilustracjami. Zjawiskowa, piękna, nie da się o niej zapomnieć. Wywołuje emocje, zmusza do zadawania pytania, pobudza wyobraźnię... To książka, która ożywa.

Kiedy pierwszy raz przeczytałam wraz ze swoimi Dziećmi "O dziewczynce, która chciała ocalić książki", byłam wzruszona, zachwycona i przejęta. Zupełnie jak moje Latorośle. Koniecznie chciałam podzielić się tą opowieścią z moimi Uczniami. I oni byli poruszeni! Słuchali z zapartym tchem, pytali czy ta historia zdarzyła się naprawdę, przekrzykiwali się w domysłach co było dalej, a po skończeniu jednogłośnie stwierdzili, że chcieliby, by ten tytuł był szkolną lekturą! Wyobrażacie sobie?! To chyba najlepsza rekomendacja!


10- letnia Anna najbardziej na świecie bała się przyszłości. Jedynym pocieszeniem stawały się dla niej książki. Czytała całymi dniami, a czasem i nocami. Dzięki temu miała setki nowych przyjaciół, choć i troszkę wrogów również. Ale przecież w życiu tak bywa.
Dziewczynka była stałą bywalczynią biblioteki, w której pracowała pani Monsen. Pewnego dnia Anna dowiaduje się, co dzieje się z książkami, których nikt nie chce wypożyczać. Postanawia je uratować. A wtedy zaczyna się dziać coś niesamowitego...Koniecznie wybierzcie się do świata tej uroczej książki dla dzieci 😍...


Kategoria wiekowa: 5 +
Ilość stron: 56
Oprawa:
twarda

4 komentarze:

  1. Witam, czy w tej książce występują jeszcze inni bohaterowie prócz wymienionych powyżej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, są i inni bohaterowie, lecz nie chcę zdradzać wszystkiego ;) Naprawdę książka jest cudowna- i piękna, i wartościowa! Warto po nią sięgnąć.

      Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...