poniedziałek, grudnia 10, 2018

"IGNACY I MELA NA TROPIE ZŁODZIEJA. ZAGADKA TEATRU" Zofia Staniszewska, Wyd. Debit 20184 godziny do premiery sztuki teatralnej, a w sali konferencyjnej leży... mazurek uduszony struną od harfy! Mela i Ignacy, którzy obserwują z widowni próbę generalną, zastanawiają się, czy to część sztuki, czy coś wymknęło się spod kontroli?

"Mela i Ignacy uwielbiają przychodzić na próby teatry amatorskiego do domu kultury. Zabawnie było patrzeć, jak osoby na co dzień poważne i dorosłe bawią się jak dzieci. Mama, czyli dyrektorka biblioteki, sprzątaczka Aniela, bibliotekarki" Hela, Madzia i Kama nagle były zupełnie innymi ludźmi, głośno się śmiały lub wybuchały teatralnym płaczem."

Tym razem chyba jednak to nie gra aktorska... Co tam uduszony mazurek. Ginie harfa! Bez niej przedstawienie nie odbędzie się! Natychmiast przybywa podkomisarz Klara, by rozwikłać zagadkę zniknięcia rekwizytu. O pomoc prosi Melę i Ignacego. Komu pierwszemu uda się znaleźć złodzieja? Zostały 3 godziny i 32 minuty!

Dziewczynka włącza w telefonie aplikację detektywistyczną, w której zaznacza się chorągiewką podejrzanych...

Kto miał motyw, by ukraść harfę?
Co robiła drabina przystawiona do poddasza? I kto ją tam zostawił?

2 godziny, 48 minut, 11 i 3/4 sekundy do premiery, a rodzeństwo jest w tarapatach!


Jeśli Wasi juniorzy zaczytują się w powieściach detektywistycznych (są na przykład fanami kultowych Lassiego i Mai), będą tą serią książek zachwyceni. Natomiast ci, którzy jeszcze nie wciągnęli się w tego typu literaturę, mają szansę wpaść po uszy!

Ignacy i Maja na tropie złodzieja to atrakcyjna seria dla najmłodszych przede wszystkim dlatego, iż sposób narracji umożliwia czytelnikom wcielenie się w rolę detektywa i samodzielnie podjęcie decyzji, którym tropem warto podążać. Tutaj to dziecko wybiera, jak zakończy się opowiadana historia! Powiem Wam jeszcze jedno: nawet ja- dorosła kobieta, całą sobą wciągnęłam się w rozwiązanie zagadki- tak jest świetnie napisana ta książka! Chyba bardziej zachęcać już nie muszę... 😉

Kategoria wiekowa: 6+
Ilość stron: 64
Oprawa: twarda

1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...