czwartek, września 13, 2018

GRA "SUPERNOGI STONOGI", Wyd. Egmont 2018


Na "Nogi Stogi" mieliśmy ochotę od samego początku pojawienia się jej na rynku, ale jakoś do tej pory do nas nie trafiła. Aż kilka tygodni temu- niespodzianka! Dowiedziałam się, że powstała rozszerzona wersja tej gry- "Supernogi Stonogi". Noooooo, teraz to już sobie nie odmówiliśmy 😊.

Gra składa się z 4 kostek z kolorowymi butami oraz z kartoników (zwanych też płytkami) z elementami stonóg.

Celem zabawy jest zdobycie jak największej liczby butów dla swojej stonogi- najdłuższa wygrywa!

Zasady nie są trudne, "połapie" się w nich już czterolatek, a dobra zabawa gwarantowana jest w każdym wieku! Mamy tutaj aż pięć wariantów gry- nie ma więc szans na nudę!

W wersji podstawowej, odkładamy dodatkowe elementy do pudełka (czyli będą to ogonki, złote buty, bose stopy, drugi zestaw 5 płytek z 4 butami, 2 dodatkowe początki stonóg). Każdy z graczy wybiera sobie jedną głowę stonogi i kładzie ją przed sobą. 15 płytek z butami należy pogrupować według kolorów i umieścić je na środku stołu, tak by były dla wszystkich widoczne.

Rozgrywkę rozpoczyna ten, kto ma najmniejszy rozmiar buta 😌. Gra toczy się zgodnie z kierunkiem zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Gracz rzuca czterema kostkami naraz. Po pierwszym rzucie wybiera, które kostki z butami zostawia, w celu zdobycia jednej z płytek ze środka stołu, a którymi kostkami będzie rzucał ponownie (w sumie można wykonać maksymalnie 3 rzuty). Jeżeli na kostce wypadnie gwiazdka, oznacza to jokera, który zastępuje dowolny kolor buta. Po zakończeniu rzutów gracz liczy buty wybranego koloru na kostkach. Kolor i liczba butów określają, którą płytkę można zgarnąć ze stołu. Jeżeli taka płytka, co ilość butów z kostki jest niedostępna, zabieramy płytkę z mniejszą liczbą butów w tym samym kolorze. Jeżeli nie pozostało już żadnych płytek w kolorze, gracz nie otrzymuje żadnej z płytek. W jednej turze można zdobyć jedną płytkę. Zdobyty kartonik z butami, umieszczamy na końcu swojej stonogi. Teraz kolei na kolejnego gracza.


Koniec gry następuje, kiedy ze stołu zniknie ostatnia płytka. Wygrywa gracz z najdłuższą stonogą!

Pozostałe wersje "Supernogi Stonogi" uatrakcyjniają zabawę, do tego stopnia, że nie można się od niej oderwać!

Świetna gra dla całej rodziny! Idealna na prezent! Koniecznie to sprawdźcie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...