czwartek, września 27, 2018

ZAKAMARKOWE NOWOŚCI JESIENI


Jesień to wspaniały czas, kiedy księgarnie uginają się od wydawniczych nowości 😍. Nie mogę się nim oprzeć i podobnie mają Moje Dzieci. Zobaczcie co wybraliśmy z zakamarkowych tytułów...


"Okropny rysunek!" J. Thydell, E. Adbage, tłum. K. Skalska, Wyd. Zakamarki 2018


Inka ma starszego o trzy lata brata. Chłopiec imponuje jej i jednocześnie jest powodem do zazdrości.

"- Pamiętaj, że Starszy Brat jest trzy lata starszy- powtarza często mama. Marna pociecha. TRZY LATA! Inka nie ma szans, żeby go dogonić! To nie są trzy duże kroki albo trzy łyżki zupy, albo trzy pola w grze."

Na przykład takie rysowanie- Inka bardzo chciałaby rysować tak pięknie jak Starszy Brat! Ale on nie chce jej pokazać, co rysuje. Dziewczynka nie ma swojego pomysłu. Wszystko wydaje jej się za trudne, za nudne, za mało ciekawe. Kiedy w końcu znajduje pomysł idealny, nic jej nie wychodzi, tak jak powinno! OKROPNY RYSUNEK!

Znacie to? Jestem pewna, że każde dziecko jest w tej kwestii podobne! (A wyobraźcie sobie na zajęciach plastycznych ponad dwadzieścioro takich przeżywających młodych ludzi i tylko jednego nauczyciela, który musi okazać współczucie i jakoś zaradzić! Przy tym dwójka w domu to pikuś 😜)Jak zakończy się ta historia? Możecie być pewni, że optymistycznie. Ciekawe, co na to powiedzą Wasze dzieci...Lubię historie dla najmłodszych o perypetiach z rodzeństwem. Miłość między starszym bratem, a młodszą siostrą nie jest prosta, ale przecież jaka ważna! Trzeba to podkreślać na każdym kroku!

Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron:
28
Oprawa:
twarda
"Wszystkie psy Eli" C. Kruusval, tłum. K. Skalska, Wyd. Zakamarki 2018Będziemy mieli psa! Tylko nie wiadomo kiedy- czy za rok, za 10 lat, czy dopiero kiedy dopadnie mnie syndrom pustego gniazda. Ale kiedyś pies w domu będzie! Dzieciaki nie mogą się już doczekać! Syn obiecuje wstawać wcześnie rano, by z nim wyjść oraz sprzątać kupy. Córka z kolei daje słowo, że go nie zagłaszcze na śmierć. Mąż natomiast już opracowuje wspólne treningi. Wychodzi na to, że moim obowiązkiem będzie wykarmienie kolejnej mordki 😸. Ok, tylko czy psy też mogą być wegetarianami?!"Wszystkie psy Eli" to zabawna opowieść słowno- obrazkowa o zachowaniu psiaków oraz o różnicach między nimi. Psy są przecież różne- małe i duże, czarne i brązowe, białe, łaciate, krótkowłose i szorstkowłose, lubiące ruch i tak zwane kanapowce... Psów jak "ludziów"- każdy jest zupełnie inny.Dzieciom czasem trudno pojąć, że pies to nie zabawka. Ma swoje potrzeby, słabości i prawa. Ta książka świetnie to wyjaśnia! Mali miłośnicy zwierząt domowych będą zachwyceni!


Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron:
28
Oprawa:
twarda

Która z recenzowanych nowości przypadnie do gustu Waszym dzieciom?

1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...