środa, maja 23, 2018

KSIĄŻKI O MAMACH I DLA MAM- MUSISZ JE POZNAĆ!


MAMA. Najpiękniejsze słowo w każdym języku świata. Słowo z największym ładunkiem emocjonalnym. Mamę kocha się najbardziej, ale i bywa, że i ją się najbardziej wini, zdarza się że i nienawidzi. Mimo wszystko, mama jest najważniejsza dla każdego człowieka. Kilka dni temu miały miejsce dwie premiery genialnych książek o mamach właśnie! Koniecznie się z nimi zapoznajcie!

"Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie" Raquel Diaz Reguera, Wyd. Debit 2018Matka jest tylko jedna, ale ile musi odgrywać ról! Jest opiekunką, pocieszycielką, masażystką, pielęgniarką, lekarzem, kucharką, sprzątaczką, nauczycielką, naukowczynią, trenerem, psychologiem, mediatorem, mechanikiem rowerowym i samochodów dziecięcych, fryzjerką, wyprowadzaczem psów i opiekunem innych zwierząt, specjalistą od wszelakich spraw, sekretarką, menadżerką, bajkopisarką, lektorem, wróżką, animatorką zabaw, kierowcą, akrobatką, detektywem, krawcową... O czymś zapomniałam?! Jeśli tak (a na pewno!), koniecznie dopiszcie w komentarzu!!!
Niby każda matka jest inna... W książce tej opisano aż 30 typów matek:
Mama Może się Przyda
Mama Wrzeszczka
Mama Meteopatka
Mama Na Czasie
Mama Poszukiwaczka Przygód
Mama Kwoka
Mama Sportsmenka
Mama Artystka
Mama Cztery Posiłki Dziennie
Mama Nie Usiedzi w Domu
Mama Jasnowidzka
Mama Domowy Sposób
Mama Siła Spokoju
Mama Magnes
Mama Kapral
Mama Spod Igiełki
Mama Akrobatka
Mama Optymistka
Mama Pogromczyni Smutków
Mama Hipiska
Mama Gawędziarka
Mama Roztrzepana
Mama Obrotna
Mama Dyrektor
Mama Domatorka
Mama Animatorka
Mama Minimum Trojaczki
Mama Ofiarna
Mama Nowicjuszka
Mama Teściowa

"...ale tak naprawdę w każdej matce kryje się wiele mam, które dochodzą do głosu jednocześnie lub na zmianę. Stąd właśnie wziął się termin SUPERMAMA, bo rzeczywiście wcale niełatwo być tyloma osobami w jednym ciele, i to w tak mistrzowski sposób. Choć nie wiadomo jak (o, tajemnice wszechświata!), mamy to potrafią."Książka "Mama jest tylko jedna..." to kolejna część z serii po tytułach "Babcie od A do Z" oraz "Dziadkowie od A do Z", tego samego autora. Wydanie przepiękne, świetne ilustracje, a tekst został napisany z niezwykłą psychologiczną wnikliwością oraz dużą dozą inteligentnego dowcipu. Jest to doskonały prezent dla każdej mamy, a do czytania z dziećmi- właściwie nie wiem komu sprawiłby większą przyjemność- mamie czy dziecku?

Literackie cudo! Musicie je mieć!!!

Kategoria wiekowa: 6+
Ilość stron:
88
Oprawa:
twarda


"Mama" 
Hélene Delforge, Quentin Gréban, Wyd. Media Rodzina 2018Tymczasem ta publikacja jest dla matek z duszą artystyczną, umiejących docenić piękno sztuki, wzruszających się na dźwięk słów i obrazów. Ponieważ TA książka jest dziełem sztuki. Jest niesamowita! Bije z niej tyle emocji, tyle ciepła, czułości... Autorki czerpią z wielu kultur, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tematu."Mama" to połączenie krótkich tekstów, opowiadających o codzienności matek z całego świata z cudownymi ilustracjami, które- gdybym tylko miała taką możliwość- w formie obrazów, powiesiłabym sobie w domu (miałabym jednak problem, na które się zdecydować, ponieważ wszystkie są genialne!). Gdy się na nie patrzy, przestaje się oddychać! Są kolorowe, realistyczne, oddają emocje przedstawionych sytuacji, kreska jest perfekcyjna... Nie jestem mistrzem opisywania obrazów- bardzo żałuję, bo chciałabym Was do nich przekonać i opisać ich wyjątkowość...
Bo ja jestem zachwycona... 😍


"Zawozić, odbierać,
i znów zawozić, znów odbierać.
Rutyna autobusu.
Spóźniony, zatłoczony, pusty,
zepsuty...
Wściekałam się.
W autobusie opowiadałeś , jak minął ci dzień,
liczyliśmy czerwone samochody (ty liczyłeś szybciej),
kartkowaliśmy podręcznik,
graliśmy w dwadzieścia pytań.
Czasem padałeś bez sił.
Jak śmiałam narzekać,
że w autobusie marnuję swój czas?"


Kategoria wiekowa: 6+
Ilość stron:
64
Oprawa:
twarda

2 komentarze:

  1. Wyglądają bardzo ciekawie. Chyba najwyższy czas się nimi zainteresować! :) Więcej i więcej wpisów o książkach poprosimy! Dla "Książkoholikiów" są one idealne.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...