poniedziałek, listopada 27, 2017

LIKOCKI- DREWNIANE KLOCKI EDUKACYJNE


Co się dzieje w sklepach przed świętami?! Szał! Masowo wykupujemy zabawki dla dzieciaków! Które po kilku godzinach lub dniach i tak lądują w kącie dziecięcego pokoju lub... w śmietnikach. Jestem zdania, że najfajniejszymi prezentami są doznania, czyli wyjścia, które dostarczą naszym dzieciakom niezapomnianych wrażeń i doświadczeń, których nie jesteśmy w stanie zapewnić na co dzień w domu. Jednak ani nie jest to łatwy do zakupu prezent, ani zawsze akceptowany przez tych, którzy go wręczają. Jeśli więc chodzi o prezenty namacalne (a nie doznaniowe 😉), jestem ZA zabawkami drewnianymi! Pisałam o nich wielokrotnie (np. tutaj). Tym razem chcę Wam pokazać świetne drewniane klocki edukacyjne Likocki, idealne dla przedszkolaków!
Likocki to zestaw 30 sześcianów o boku 4cm. Na wszystkich, lub prawie wszystkich jego bokach, znajdują się litery z całym polskim alfabetem, jak i literami łacińskimi QVX. Z zaledwie 30 klocków można ułożyć ponad 2 miliony 640 tysięcy polskich wyrazów!!! Wyobrażacie sobie, jak bogaty jest język polski?! A mimo to, niektórych wyrazów nie zbudujemy (np. "rabarbar"), ale kto by tam się czepiał, mając w zanadrzu tyle milionów innych możliwości 😉. Istotna w nauce czytania jest także czcionka- powinna być prosta, bez ozdobników- i taka też charakteryzuje Likocki.

Zestaw ten poza tym, że wspomoże i uatrakcyjni naukę czytania w domu, jak i w szkole, jest też świetną zabawką, z której można budować wieże, zamki, mosty i co tylko przyjdzie dziecku do głowy. Klocki są duże, więc nie można ich połknąć. Można je nawet lizać (nie odważyłam się sama spróbować, ani pozwolić swoim przedszkolakom, ale dobrze wiedzieć, gdybym zgłodniała 😜), gdyż są zabezpieczone bezpiecznym dla zdrowia lakierem. Lakier ten również sprawia, że brud nie jest Likockom straszny. Producent obiecuje, że nawet sok z wiśni można z nich usunąć, przepłukując klocek pod wodą i osuszając ręcznikiem!


Kupując drewniane zabawki należy zwrócić uwagę na ich powierzchnię- powinna być gładka i nie kaleczyć skóry podczas zabawy- nie ma mowy o drzazgach! Likocki spełniają wszelkie warunki bezpieczeństwa oraz normy UE.

Są również ekologiczne pod każdym względem! Opakowanie, czyli drewniana skrzyneczka lub pudełko jest zarazem piękne, praktyczne i wieczne. A jeśli sobie życzycie, producent wygraweruje na nim imię Waszego dziecka 😍, tworząc spersonalizowany prezent!


Co jeszcze cenię w Likockach? Że są prostą zabawką, która nie rozprasza uwagi dziecka, a pobudza jego wyobraźnię! Bardzo mało takich zabawek na rynku... I jeszcze jedno! Te klocki są wieczne- nie da się ich popsuć! To zabawka na pokolenia!!!1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...