poniedziałek, lutego 13, 2017

KLOCKI DREWNIANE DLA DZIECI


Drewniane klocki to klasyk wśród klasyków. Ekologiczne, trwałe, wszechstronne i ładne. Choć w sklepach z zabawkami różnych rodzajów klocków jest mnóstwo, drewniane wciąż budzą nie małe zainteresowanie.Klocki drewniane mają wszechstronne zastosowanie, dając nieskończenie wiele możliwości zabawy i nauki:
- można z nich budować konstrukcje przestrzenne,
- układać figury geometryczne,
- wykorzystywać podczas każdej możliwej zabawy, wyobrażając sobie, że klocki są czymkolwiek chcemy (wszystko zależy od wyobraźni...),
- mogą służyć jako puzzle,
- nie ma też przeszkód, by z ich wykorzystaniem grać w np. Jenga, domino itp. (nie potrzeba do tego oryginalnych elementów, wystarczą same drewniane bloczki),
- są także doskonałe jako liczmany, czyli elementy przeznaczone do liczenia, ułatwiające dzieciom opanowanie działań na liczbach,
- jeśli klocki mają na sobie pojedyncze litery bądź sylaby, mogą posłużyć do wspierania nauki czytania (litery można ewentualnie na nie przykleić).

To tylko kilka najprostszych i najpopularniejszych zastosowań klocków drewnianych. Wiesz co jeszcze w nich lubię? Że kiedy zgubi się jeden lub parę klocków, można bawić się dalej 😉. To nie puzzle, gdzie jeden brakujący element psuje dalszą zabawę! 😜
Klocki drewniane wykorzystywane są często w terapiach pedagogicznych, gdyż rozwijają:
- myślenie przestrzenne,
- koordynację ręka- oko,
- umiejętności matematyczne,
- klasyfikowanie (mniejszy- większy),
- rozkładu w przestrzeni (nad, pod, obok, prawo, lewo),
- rozpoznawania i nazywania kolorów,
- koncentrację,
- ekspresję,
- cierpliwość,
- a jeśli zabawa przebiega w towarzystwie, wspiera także naukę współpracy.Klocki drewniane, tak jak każde inne zabawki muszą spełniać warunki bezpieczeństwa: posiadać certyfikat CE oraz mieć gładką, wyszlifowaną powierzchnię, bez dziur, zadziorów, drzazg. Niestety zdarza się, że właśnie z tym jest problem- sami mamy ładne, fajne klocki w ilości 1000 sztuk, ale niestety są niestarannie wykonane, już nie raz musiałam wyciągać drzazgi z dłoni. Zwróć więc na to uwagę przed zakupem.Drewniane zabawki mają wiele zalet, a klocki są najprostszą i najpopularniejszą zabawką edukacyjną. Jeśli Twoje dziecko jeszcze ich nie ma, zachęcam Cię do rozważenia ich zakupu. A jeśli z powodzeniem już się nimi bawi, podziel się swoją opinią- jakie zabawy lubi najbardziej, jakiego typu klocki polecasz- zostaw komentarz i opowiedz o swoich doświadczeniach- czekam 👆.

7 komentarzy:

 1. Klocki drewniane to chyba "nieśmiertelna" zabawka. Bawili się nimi nasi rodzice, bawiliśmy się my i bawią się nimi nasze dzieci :) Często gdy syn jest juz znudzony budowaniem kolejnych wieży czy zamków, ja często rozwijam jego budowle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klocki drewniane przechodziły u mnie z pokolenia na pokolenie i teraz mój synek się nimi bawi :) Ta zabawka chyba zawsze będzie na czasie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspomnienia z czasów dzieciństwa... Teraz bawią się nimi moje dzieci :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takie samo zdanie na temat drewnianych zabawek :) moje dziecko obecnie zachwyciły klocki drewniane Maple. Są świetnej jakości i naprawdę godne uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Klocki tak jak lalki czy samochodziki będą zawsze https://modino.pl/klocki

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem zdania, ze każde dziecko lubi klocki i na pewno w każdym dziecięcym pokoju je można znaleźć. U nas również od pewnego czasu hitem są miecze https://modino.pl/militarne-miecze i póki co maluchy nimi najczęściej się bawią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...