piątek, lutego 03, 2017

GRA RODZINNA "PYTAKI"


Ta gra skradła moje serce! Urzekła mnie prostym pomysłem, starannym opracowaniem w każdym szczególe, przyjemnością grania oraz przekazem, jaki za sobą niesie!


"Pytaki" powinny się znaleźć w każdym domu. Grą powinien się zainteresować MOPR, sądy rodzinne, szkoły oraz inne instytucje oraz osoby, zajmujące się pomocą rodzinie. Dlaczego? Ponieważ podczas zabawy najbliżsi nie tylko integrują się, spędzając razem czas, ale i rozwijają świadomość emocjonalną, empatię, ćwiczą komunikację w rodzinie, słuchanie siebie nawzajem, opowiadanie o wspólnych przygodach oraz swoich potrzebach. Jeszcze żadna gra do tej pory nie zbliżała tak do siebie graczy!


Zatem zagrajmy! Do zabawy zasiąść może bardzo mała rodzina, składająca się z 2 graczy (np. rodzic- dziecko, mąż-żona, dziadek- wnuczka itp.) lub wielka familia- ilość bez ograniczeń- najciekawiej byłoby zaprosić kilka pokoleń. Wiek: już 3-4-latki z pomocą starszych mogą się bawić, natomiast górnej granicy nie ma!

W pudełku znajdziesz  96 PYTAKÓW, czyli tekturowych żetonów z zadaniami lub pytaniami, a do tego płócienny woreczek, drewniany pionek, kostkę z oczkami i autorską kostkę uczuć oraz 6 kart uczuć, zapamiętnik, mały ołówek, ulotkę- poradnik komunikacji i oczywiście instrukcję.Wszyscy chętni do zabawy siadają w kręgu, tak by się widzieć. Moim wymarzonym miejscem jest wielki narożnik, wielki, drewniany, niski stolik, miękki dywan, na którym chętnie usadowią się młodsi, a w roku pokoju ciepły, rozpalony kominek 😊. Ale popłynęłam, co?

Wracając jednak do gry: rozpoczyna ten, który jest najbardziej dociekliwy i zadaje zawsze najwięcej pytań 😉. Losuje on jednego PYTAKA, a następnie głośno czyta pytanie lub zadanie, i próbuje na nie odpowiedzieć lub wykonuje polecenie. Oto przykłady PYTAKÓW:

Czy chciałabyś/ chciałbyś, żeby coś się zmieniło w Waszej rodzinie? Jeśli tak, to co?
Rzuć kostką uczuć. Powiedz, czy często zdarza Ci się robić taką minę? Z czego to wynika?
W jaki sposób okazujesz miłość osobie siedzącej po Twojej lewej stronie?
Jak wygląda Twoja wymarzona niedziela?
Jakie jest Twoje ulubione miejsce w domu?
Niech wszyscy gracze zamkną oczy, a Ty powiedz jaki mają kolor oczu.
Przez kogo z Waszej rodzinie lubisz być łaskotana/ łaskotany?
Wybierz sobie ilu chcesz graczy i mocno się do nich przytul.
Wymień swoje 3 marzenia.


Z doświadczenia powiem Ci, że pytania, jak i odpowiedzi przynoszą dużo śmiechu, ale też i wzruszeń. Nie wszystkim będzie łatwo zaakceptować swoje emocje i to jeszcze przed gronem bliskich osób. Być może trzeba będzie się do czegoś przyznać... Być może dowiesz się czegoś, o czym jeszcze nie wiedziałeś! 

Zobacz na filmie, jak wygląda ta rodzinna roz(g)rywka:
Gra ma również inne wersje, na przykład taką przypominającą planszówkę. Za każdym razem więc, możesz się bawić zupełnie inaczej!


Mam nadzieję, że zainteresowałam Cię tą grą, bo warto!
Warto jeszcze wiedzieć, że pomysł jest polski, produkcja jest polska, twórcy są polscy i wydawnictwo jest polskie!

"Pytaki" to także świetny pomysł na prezent 😊. Polecam z całego serca!!!


5 komentarzy:

 1. Rewelacja! Świetny pomysł na prezent (także dla siebie!), a do tego polskie korzenie - polecasz jakiś konkretny sklep, w którym można kupić Pytaki? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przykład pytaki.pl. Mają ekspresową wysyłkę, na drugi dzień po zamówieniu miałam grę u siebie! :)

   Usuń
 2. Dzięki wielkie za polecenie, już po samej lekturze postu jestem urzeczona "PYTAKAMI" :) musimy kupić do naszej domowej kolekcji gier.
  https://genypoojcu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna zabawa na sobotnie popołudnie :) Mam nadzieje, że uda nam się kupić tę grę i skorzystać z jej uroków już w przyszły weekend :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę jak szybciutko ;) Jeśli zamówicie ze sklepu pytaki.pl to na pewno za kilka dni gra będzie już u Was!

   Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...