wtorek, stycznia 31, 2017

KSIĄŻKI DLA MAŁEGO PRZYRODNIKA


Morskie głębiny, egzotyczne, jak i znane lądy, dzika flora i fauna, miejsca, w których jeszcze nas nie było oraz codzienny znany nam świat. Przyroda- tak tajemnicza, tak różnorodna, nieodkryta do końca i fascynująca. Pokażcie ją najmłodszym! Odkrywajcie ją razem!


1. "Galeria dzikich zwierząt. Południe", D. Braun, Wyd. Egmont 2016To wyjątkowa, przepiękna galeria dzikich zwierząt, zamieszkujących południe półkuli ziemskiej.Dieter Braun, który przemierzył cały świat, by móc obserwować z bliska dzikie zwierzęta, uchwycił je na cudownych, kolorowych ilustracjach. Patrząc na nie, można się poczuć jak na prawdziwej wystawie, jednak w tym przypadku, nie musicie wychodzić z domu, ani płacić za bilet, możecie też oglądać je w piżamie, w łóżku i gdziekolwiek tylko chcecie 😉.Poza ilustracjami przeczytacie także krótkie, aczkolwiek ciekawe informacje o niektórych z gatunków. Dowiecie się na przykład, jak szybko biega gepard grzywiasty, czy to prawda, że szympansy potrafią się śmiać i kto nosi przydomek „buszmeńskiego zegarka”…Książka łączy w sobie to wszystko, co sprawia, że jest idealna dla dzieci: jest mądra, ciekawa i po prostu piękna! Wystarczy „Galerię dzikich zwierząt” raz wziąć do ręki, zobaczyć choć jeden za zwierzęcych portretów, by bez reszty zatracić się w świecie wykreowanym przez artystę.

Nad merytoryczną treścią polskiego wydania czuwał Tomasz Samojlik- dr nauk przyrodniczych, pracownik Instytutu Biologii Ssaków PAN, autor komiksów i książek dla dzieci, o których nie raz już Wam pisałam, oraz Mikołaj Golachowski- biolog, ekolog, podróżnik, sześć razy dotarł na Biegun Północny, pisarz.

Dostępny jest również tytuł z tej samej serii- „Galeria dzikich zwierząt. Północ”.


Kategoria wiekowa: 3-10
Ilość stron: 144
Oprawa: twarda
+ plakat


2. "Mały podróżnik", Wyd. Olesiejuk 2016Dla coś dla młodszych miłośników książek interaktywnych. Znajdziecie tu podstawowe informacje na temat lasów tropikalnych, bezkresnej sawanny, krainy śniegu i lodu, górskich szczytów i jaskich, podwodnego świata, leśnej kniei oraz gospodarstwa. Następnie, będziecie mogli odpowiedzieć na pytania, wyszukując prawidłowej odpowiedzi dźwiękowym długopisem. Zła odpowiedź to charakterystyczny dźwięk oraz zapalona czerwona lampka. Trafne odgadnięcie to z kolei wesoła, krótka melodia i lampka świecąca się na zielono."Mały podróżnik" to w całości wydanie tekturowe, o zaokrąglonych rogach oraz dźwiękowym długopisem na kabelku- książka jest więc bezpieczna dla energicznych kilkulatków.


Czytanie jej to wręcz zabawa, a tak tylko przy okazji lekcja przyrody 😉.


Kategoria wiekowa: 3-6
Ilość stron: 16
Oprawa: twarda
3. "Przyroda- mapy do kolorowania", Wyd. Olesiejuk 2016


Za sprawą tego wydania, Wasze dzieci wyruszą w podróż dookoła świata. Poznają charakterystyczne zwierzęta, rośliny, położenie oraz inne informacje o poszczególnych kontynentach. A to wszystko stanie się podczas wielkiego kolorowania! Dlaczego wielkiego? Ponieważ "Mapy do kolorowania" są gigantycznych rozmiarów, co dzieciaki uwielbiają! Nie jest to jednak całkowicie wydanie czarno-białe, jak typowe kolorowanki. W tym przypadku jest to i książka, którą możecie "tylko" czytać i oglądać, jak i kolorowanka, którą można, lecz nie trzeba kolorować- jak wolicie (luba raczej Wasze dzieci!) 😉.


Piękne wydanie, w atrakcyjnej cenie.
Kategoria wiekowa: 3-8
Ilość stron: 48
Oprawa: miękka4. "Spacerkiem przez rok", M. Strzałkowska, Wyd. Media Rodzina 2016


A gdyby tak opowiedzieć dzieciom o przyrodzie wierszem? Wybrać się na spacer pełen przygód, zaskakujących wrażeń i radości...?Autorka prowadzi swoich czytelników przez poszczególne miesiące i pory roku, elementy przyrody, przywołując obrazy, zapachy i barwy żywo oddziałujące na wyobraźnię. Ilustratorka natomiast dopełnia opowieść urzekającymi, znakomicie oddającymi aurę wierszy obrazami.


"Spacerkiem przez rok" to wszechstronna, pouczająca i zarazem piękna książeczka o tym, co otacza nas na co dzień.


Kategoria wiekowa: 3-8
Ilość stron:
48
Oprawa:
twarda


5. "Kto się kryje w wodzie?", E. Norris, A. Mansfield, Wyd. Mamania 2016


Mała, niepozorna książeczka, a tyle przynosi emocji- od zaskoczenia, aż po pisk radości!


O tych, co żyją w morskich głębinach opowiada wierszem, ale zdecydowanie najciekawsze i najfajniejsze są tu ilustracje. Trójwymiarowe, wyraziste, czarno- białe na niebieskim tle- efekt niesamowity!


Książeczka warta polecenia młodszym przedszkolakom; młodsze dzieci mogą być tak zafascynowane wyskakującymi postaciami, że mogą chcieć je złapać, a co za tym idzie- zniszczyć. No chyba, że przywiążecie im rączki...

Kategoria wiekowa: 3-5
Ilość stron:
16
Oprawa:
twarda


I co Wy na to? Wybraliście coś z powyższego dla swoich dzieci?

4 komentarze:

  1. Wszystkie ciekawe:) Przy takiej różnorodności dostępnych na rynku książek, można rozwinąć w dziecku bardzo różnorodne pasje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie wpadła w oko ostatnia, "Co się kryje w wodzie", zdecydowanie najbardziej interesująca graficznie, a te wyskakujące ilustracje bardzo się podobają dzieciom!

    OdpowiedzUsuń
  3. Naszymi faworytami są pierwsza i ostatnia książka, dla starszego i młodszego Synka😊dziękujemy za polecenie🤗

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...