Lubiliście historię w szkole? Ja nie! Choć jestem humanistką, historia mnie nudziła i denerwowała- po co wkuwać te wszystkie daty i miejsca bitew?!
Historia może być, a nawet- jestem tego pewna- JEST ciekawa! Musi być tylko interesująco opowiedziana...
1. "Magiczny Domek Na Drzewie. Wojownicy ninja i samurajowie", "Magiczny Domek Na Drzewie. Noc z wojownikami ninja", Wyd. Mamania 2016
Mój Syn w ostatnim czasie fascynuje się wojownikami ninja. Czy istnieli oni naprawdę czy to tylko legendy? Czy współcześnie można gdzieś ich spotkać? Czy ninja i samurajowie to dobrzy czy źli bohaterowie? Hmm... a ja akurat nigdy się tym nie interesowałam, więc miałam problem, by sypać odpowiedziami, jak z rękawa. Poszukałam więc odpowiedniej książki na ten temat, a znalazłam dwie 😊. I teraz całą Rodziną wiemy już więcej!
"Magiczny
Domek Na Drzewie" to seria książeczek przygodowych, uwielbianych przez
dzieciaki na całym świecie. Każdy tom opowiada o nowym miejscu i innej
przygodzie. Wraz bohaterami- Jackiem i Anią, młodzi czytelnicy mogą się
przenieść w czasie i przeżyć niezwykle ciekawe podróże, np. do
starożytnego Egiptu, Japonii, ery dinozaurów czy do amazońskiej puszczy.
W odcinku "... Wojownicy ninja i samurajowie" wybierają się w odległe
czasy starożytnej Japonii, gdzie zostają porwani przez najprawdziwszych
ninja! Opowieść jest wciągająca od pierwszych stron.
Po tej lekturze czytelnik jest jeszcze bardziej zafascynowany przedstawionym w książce światem. Głowę pełną pytań zaspokoi tytuł uzupełniający z serii "Magiczny Domek Na Drzewie. Tropiciele Faktów. Wojownicy ninja i samurajowie". W nim z kolei znaleźć można mnóstwo informacji, ilustracji i ciekawostek. To doskonałe źródło wiedzy dla małych i dużych ciekawskich!
Kategoria wiekowa: 6-9
Ilość stron: 120
Oprawa: miękka
2. "Historia Polski do kolorowania", Wyd. Olesiejuk 2016
Zboczenie zawodowe podpowiada mi, by wykorzystać tę książkę jako utrwalenie zdobytych już wiadomości z historii Polski. Czy to oznacza, że powinni się w nią zaopatrzyć wszyscy uczniowie? Gdyby tak wyglądały współczesne podręczniki do historii, jest duże prawdopodobieństwo, że byłby to ulubiony przedmiot w szkole 👊. Lecz jaka jest rzeczywistość, każdy widzi. Proponuję więc Drogi Rodzicu, byś wziął sprawę w swoje ręce i jeśli masz dziecko w podstawówce, koniecznie kup "Historię Polski do kolorowania".
To nie tylko kolorowanki, ale także i zbiór krótkich i najważniejszych faktów w dziejów naszego kraju, np. władcy Polski, rozbicie dzielnicowe i odbudowa państwa, sto lat wojen, koniec świetności Rzeczypospolitej, powstanie listopadowe, styczniowe, II wojna światowa, Polskie Państwo Podziemne, polscy Nobliści, najważniejszy pałac itd. I całe szczęście nie ma nic o Smoleńsku! 😏
Kategoria wiekowa: 7-12
Ilość stron: 48
Oprawa: miękka
3. "Zamki w Polsce do kolorowania", Wyd. Olesiejuk 2016
A wiesz, że w Polsce jest ponad 400 zamków? Nie mieszkają już w nich prawdziwi królowie, ale w niektórych z nich pozostają ciągle ukryte skarby! Z każdym z tym zamków wiąże się też jakaś ciekawa historia, którą możesz poznać za sprawą tej książki. Niech Was nie zmyli tytuł! To nie jest typowa książeczka z kolorowankami. Owszem jest ich tu mnóstwo- i to nie tylko zamków, ale i ich władców, mieszkańców, koni...- znalazły się też krótkie opisy oraz położenie na mapie Polski.
W "Zamkach w Polsce do kolorowania" pojawiły się między innymi: Wawel, Książ, Bolków, Gniew, Ogrodzieniec, zamek w Kórniku, Malborku, Łańcucie, Będzinie, Łęczycy czy Królewski w Warszawie. W sumie pokazano ich tutaj 22.
Gradka dla tych, którzy marzą o tym, by zostać rycerzem, królewną, czy spotkać prawdziwego królewicza na białym koniu 😍.
Kategoria wiekowa: 7-12
Ilość stron: 48
Oprawa: miękka
4. "Świat w obrazkach. Rycerze", Wyd. Olesiejuk 2013
Czy potrafisz wymienić znanych rycerzy, znasz rycerskie zwyczaje, z pasją opowiesz o czasach średniowiecza? Niekoniecznie możesz się tym interesować, ale za to Twoje dziecko- szczególnie jeśli jest to syn- może być tym wszystkim zafascynowany! Możesz też sam go tym zainteresować! Najlepiej zacznij od sięgnięcia po książkę "Świat w obrazkach. Rycerze", która zabiera czytelnika w podróż w dawne czasy.
Święty Jerzy, Artur i rycerze Okrągłego Stołu, Iwen, Roland, Bertrand Du Guesclin.
Dzieciństwo w zamku, rola pazia, giermka, a w końcu rycerza.
Pierwsze bitwy, huczne wesele, krucjata, odkrycia i dary.
Prawa i obowiązki, broń, zbroja, konie, barwy rozpoznawcze.
Architektura zamku- warownie, wieże i mury obronne, donżon, brama wejściowa, apartamenty. Codzienność- moda, obowiązki i rozrywki, wielkie przyjęcia, festyny i święta.
Atak i oblężenie zamku...
Między innymi o tym wszystkim dowiedzą się czytelnicy. Książka jest pięknie zilustrowana, a opisy są krótkie, lecz konkretne, by trafić do małych odbiorców.
Kategoria wiekowa: 7-12
Ilość stron: 120
Oprawa: twarda
Doskonała szansa na poznanie historii i zarażenie pasją do niej najmłodszych:)
OdpowiedzUsuń