środa, listopada 29, 2017

IDEALNA KSIĄŻKA NA PREZENT DLA DZIECI 1+


Choć moje Skrzaty już dawno wyrosły z wieku poniemowlęcego (1.-3. rok życia), z chęcią słuchały i oglądały proponowane poniżej tytuły. Dlatego jestem pewna, że zainteresują się nimi Wasze maluszki, a i Wy z przyjemnością będziecie im w tym towarzyszyć 😉.

"Zasypianki", Wydawnictwo Papilon 2017

To nieodłączny element każdego dzieciństwa, a tym samym wspomnienie naszego... "Zasypianki" to zbiór wierszy, klasyków wszystkim nam znanych, takich jak "A, a- kotki dwa", "Ach, spij, kochanie", "Idzie niebo", "Bajka iskierki", "Jadą, jadą misie", które znaną są także ze śpiewanych kołysanek. Ich autorami są między innymi Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Dorota Gellner, Czesław Janczarski, Janina Porazińska, Danuta Wawiłow, czyli same sławy dziecięcej literatury!Wydanie to liczy 22 wiersze (również te mniej znane) idealne na dobranoc, które zostały także pięknie zilustrowane. Książka ma zaokrąglone rogi oraz tekturowe strony, dlatego żadne małe rączki oraz ostre zęby nie są jej straszne 😛. Cudowna książeczka 😍.

Ilość stron:
40
Oprawa:
tektura


"Idziemy na niedźwiedzia", M. Rosen, H. Oxenbury, Wyd. Dwie Siostry 2017To klasyka dziecięcej literatury angielskiej. Opowiada o rodzinnej wyprawie na nieniedźwiedzia. Droga wiedzie przez wysoką trawę, zimną rzekę, grząskie błoto, ciemny las, potężną śnieżycę, aż do mrocznej jaskini, w której mieszka wielki niedźwiedź.Zabawna historia, rytmicznie czytana z pewnością zapadnie w pamięci i sprawi frajdę najmłodszym. Warto wykorzystać wyrazy dźwiękonaśladowcze wplecione w tekst, dzięki którym usprawnicie rozwój mowy. Poproście dziecko, by naśladowało odgłosy szumiącego lasu ("szszu"), przedzierania się przez rzekę ("plusk, plask"), przez błoto ("ciapu, ciap"), przez las ("krok, trzask") i tak dalej."Idziemy na niedźwiedzia" to nie tylko ciekawa lektura, ale i świetna zabawa połączona z nauką!

Ilość stron: 36
Oprawa:
tektura


"Piekarz. Kominiarz", D. Czerniak- Chojnacka, Wyd. Dwie Siostry 2017Wstaje w nocy, ubiera się na biało, jedzie do pracy samochodem, wyrabia ciasto, piecze, wraca do domu cały biały. To piekarz. Jego brat wstaje rano, ubiera się na czarno, do pracy mknie na rowerze, wspina się po kominach, wraca do domu cały brudny od sadzy. To kominiarz. Obaj tacy różni od siebie, a jacy podobni!Książka jest świetnie wydana- kontrastowe, proste ilustracje, kartonowe strony, niestandardowy format, a ponadto- książkę tę można czytać z dwóch stron: kiedy skończymy opowieść o piekarzu, obracamy ją do góry nogami i zaczynamy czytać od nowa, tym razem historię o kominiarzu! I tak w kółko, bo dzieciakom to się bardzo podoba!


Tekst bogaty jest w onomatopeje (czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze), dzięki czemu angażuje maluchy we wspólne opowiadanie książeczki 😊.


Ilość stron: 54
Oprawa:
tektura

Sugerowany wiek czytelników jest moją subiektywną oceną 😉.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...