poniedziałek, września 11, 2017

"ZĘBY", G. Yagyu, Wyd. Tako 2017


"Mamo, dlaczego mi jeszcze nie wypadły zęby? Wszystkim już powypadały, tylko mi NIE!", "Mamooo, a czemu Krzysiu wygląda jak królik i ma takie długie zęby z przodu?" "Maaaamooo! Zobacz, rusza mi się ząb!" (w rzeczywistości rusza się ręka na zębie...)- czy Wasze dzieciaki też tak bardzo pragną być szczerbate? Szkoda, że nie garną się tak do mycia zębów...

Idealną książką dla dzieci na okres wymiany uzębienia są "Zęby", kolejny tytuł z serii Moje Ciało Wydawnictwa Tako. Mamy wszystkie poprzednie tytuły ("Strupek", "Piersi", "Pępek", "Dziurki w nosie") i bardzo je lubimy. Napisane są prostym językiem, który dociera do małych główek szybciej, niż tłumaczenia rodziców ;) Książki te mają charakter popularno- naukowy troszkę z przymrużeniem oka, z dobrym humorem i prostymi ilustracjami. Coś w sam raz dla przedszkolaków!


"Zęby" to źródło informacji o higienie jamy ustnej oraz o zębach mlecznych, jak i stałych. Młodzi czytelnicy dowiedzą się z niej: co to jest próchnica, skąd się ona bierze, dlaczego warto ją leczyć i jak jej zapobiegać, jakie mamy rodzaje zębów, dlaczego zęby mleczne wypadają, skąd się biorą zęby stałe oraz jak prawidłowo je myć. Istotne treści są przeplatane krótkimi dialogami dzieci, zabawami dźwiękonaśladowczymi (np. "powiedz A i pokaż zęby"- to przy okazji świetne ćwiczenia logopedyczne) oraz zabawnymi ilustracjami.


Ta książeczka to świetne rozwiązanie na trapiące pytania juniorów, a także pretekst, by wbić im do głów zasady profilaktyki jamy ustnej 😁. Polecamy!

Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron:
28
Oprawa:
twarda

1 komentarz:

  1. Nie ma to jak zaciekawić dziecko, dobry patent na zainteresowanie dziecka.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...