poniedziałek, września 25, 2017

"PRZEWODNIK WĘDROWCA", T. Gooley, Wyd. Otwarte 2017


Spójrz na swoje otoczenie, przyrodę. Ona próbuje Ci coś powiedzieć, a Ty musisz tylko zrozumieć co...
Jesteś zapalonym przyrodnikiem? Lubisz obserwować zmieniającą się Matkę Naturę? Próbujesz przepowiedzieć pogodę, wskazywać kierunki świata w nowym terenie, odkrywać nieznane Ci dotąd tajemnice przyrody? Z namiętnością śledzisz poczynania Beara Gryllsa podczas jego eskapad? A może sam planujesz wyprawę w nieznane? Boisz się zapuszczać w głąb lasu? W takim razie "Przewodnik wędrowca" musi być Twój! To książka niezwykle ciekawa, do której będziesz wracać wielokrotnie.

Autorem tej nowości wydawniczej jest Tristan Gooley, członek The Royal Institute Of Navigation oraz Royal Geographical Society, organizator wypraw po pięciu kontynentach, autor licznych artykułów oraz książek na temat naturalnej nawigacji.

W "Przewodniku wędrowca" opisuje ponad 850 wskazówek, które pozwolą Ci od dzisiaj przewidywać pogodę, używać liści jako kompasu, poznać po zapachu, że nadjedzie pociąg, zrozumieć, co oznacza kolor błota oraz dlaczego trzeba ostrożnie stąpać, kiedy zobaczysz hot doga,  jak określić godzinę za pomocą gwiazd, jak spacerować nocą, wśród skał i górskich kwiatów czy po mieście z niewidzialnymi wężami. Dowiesz się, który motyl Ci powie, jak daleko do pubu, dlaczego kawiarnie znajdują się po lewej stronie ulicy, w jaki sposób wodorosty znaczą plaże, dlaczego płatki śniegu rosną, jak się wzbogacić na miłości do roślin i mnóstwa innych fascynujących informacji, o których dotąd nie miałeś pojęcia. Nie jest się w stanie od razu zapamiętać wszystkich tych niesamowitych wskazówek!

Jak zostać detektywem przyrody?
Po pierwsze: "nie licz na to, że wyczytasz z mapy wszystko, co możesz dostrzec w swoim otoczeniu".
Po drugie: musisz wyrobić w sobie nawyk skupiania się na szczegółach otoczenia, w którym się znajdujesz.
Po trzecie: stosuj metodę SORTED, czyli metodę dostrzegania szczegółów w terenie na podstawie ukształtowania, ogólnego charakteru, dróg, śladów, skrajów i szczegółów.
Po czwarte: miej przy sobie "Przewodnik wędrowca"!

Polecam! Niesamowita lektura 😊.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...