wtorek, sierpnia 01, 2017

HISTORIE KSZTAŁTUJĄCE MAŁY CHARAKTEREK ;)


Czasem kłamią, wiecznie bałaganią, bywają wstydliwe lub za bardzo otwarte, potrafią ranić tych, na którym im zależy. Znacie to? Wiecie o kim mowa, prawda? Oczywiście to nasi Kochani Milusińscy 👬👭. A może gdyby tak usłyszeli opowieści o sobie, opowiedziane z humorem, ale i morałem i szansą na zmianę, nastąpiłaby jakaś przemiana...?"Bałaganiaki", A. Zimnowodzka, Wyd. Kocur Bury 2017


Bałaganiaki to rodzinka, która bałagan ma we krwi! Opanowali oni nieporządek w sześciostopniowej skali:
Bałagan I stopnia- Prawie porządek
Bałagan II stopnia: Artystyczny nieład
Bałagan III stopnia: Rozgardiasz
Bałagan IV stopnia: Galimatias
Bałagan V stopnia: Groch z kapusta
Szczyt bałaganu: Pomieszanie z poplątaniem


Z tym że częściej występuje u nich ten ostatni. Pies Bajzel dorównuje dzieciakom Bałaganiakom. Pewnego dnia odwiedza ich Pani Porządnisiowa, treserka psów. Nie wytrzymała w gościnie jednak długo, uciekła z krzykiem przestraszona tego, co ją zastało. Poleciła w biegu skorzystanie z porad Pana Dyscypliniaka, jednak Bałaganiaki nie widziały takiej potrzeby. Wkrótce jednak coś się zmieniło... Nagle, każdego dnia o poranku budzili się w posprzątanym domu! Czyja to sprawka? Czy to jakieś czary czy ktoś się do nich włamuje?


Koniecznie przeczytajcie tę historię z dziećmi. Śmiechu będzie co nie miara, a ponadto- kto wie...?- może i w Waszym domu zapanuje w końcu większy porządek? 😉


Niezwykle zabawna książeczka wchodzi w skład równie dowcipnej serii Humoraki, wydanej przez psycholożkę Agnieszkę Zimnowodzką. O innych tytułach z tej serii pisałam tutaj.

Kategoria wiekowa: 4+
Ilość stron:
24
Oprawa:
twarda
"Kłamczusiaki" , A. Zimnowodzka, Wyd. Kocur Bury 2017

Rodzina Kłamczusiaków charakteryzowała się artystycznymi duszami- ładnie rzecz ujmując. "Mama Kłamczusiakowa była nadzwyczaj utalentowana muzycznie- kłamała jak z nut! Była pod tym względem pierwszą sopranistką w mieście. Tata Kłamczusiak miał zdolności literacko- plastyczne, co objawiało się namiętnym ubarwianiem rzeczywistości. Za to małe Kłamczusiaki były tak uzdolnione, że odnosiły sukcesy w jednym i drugim." Ach, był jeszcze Dziadziuś i Babcia, którzy to przekazali specyficzne geny młodszemu pokoleniu. Cała rodzina wywierała złe wrażenie. Ludzie- prędzej czy później- przestawali im ufać. Pewnego ciemnego i późnego wieczoru Kłamczusiaków nawiedził duch- dawny kłamczuch. Rzucił czar na nieuczciwy klan i od tej pory...
Przeczytajcie z dziećmi i bawcie się dobrze!A jeśli jeszcze tego nie zrobiliście zamówcie całą serię Humorków 😁.

Kategoria wiekowa: 4+
Ilość stron:
24
Oprawa:
twarda

"Z głową pod dywanem", A. Onichimowska, Wyd. Ezop 2017

To piękna książeczka, zarówno pod względem wizualnym, jak i literackim. Zawiera w sobie kilka wątków, a mimo to jest prosta w odbiorze.

Bulbes wraz ze swoją klasą odwiedzają biblioteką, w której mają się spotkać z autorką lektury szkolnej. Pani Pisarka jest bardzo miła, rozmawia ze swoimi młodymi czytelnikami, chce wiedzieć, kim chcieliby zostać w przyszłości. Bulbes zostaje wyśmiany, natomiast jego przyjaciółka Hania ze strachu przed podobną reakcją otoczenia, powtarza najpopularniejszą wypowiedź dziewczynek. I jeszcze dołącza do szyderców, śmiejąc się dalej z chłopca. Dlaczego to robi? Przecież przyjaciel się tak nie zachowuje?


Hania czuje się z tym źle, ale siedzi cicho. Bo co miałaby zrobić? Nawet trochę jest zła na Bulbesa, bo ten się na nią obraził. Tymczasem on także nie czuje się dobrze z powodu zachowania dziewczynki. Nie chce z nikim rozmawiać. Po powrocie do domu zamyka się w swoim pokoju, najchętniej schowałby się jeszcze pod dywan, byle tylko nic nie widzieć i nie słyszeć...

Czy przyjaciele się pogodzą? Czy zrozumieją lekcję lojalności?


Moje Dzieciaki proszą mnie nieustannie bym czytała im tę książeczkę. I wcale się nie dziwię. "Z głową pod dywanem" pokazuje typowe zachowania najmłodszych i uczy ich, jak z nich wybrnąć 🙋.

Zamarzyło mi się, by książka ta trafiła do kanonu lektur szkolnych...


Kategoria wiekowa: 5+
Ilość stron:
48
Oprawa:
twarda

4 komentarze:

  1. Książeczki zapowiadają się interesująco. Chyba je zamówię bo moje dziecko uwielbia przeglądać i słuchać jak mu czytać. W dodatku te piękne ilustracje.. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne książeczki. Właśnie przytargałam z biblioteki oprócz stosu innych książek -Bałaganiaki - dla moich kochanych bałaganiarzy. Ale skuszę się też na inne z tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę się, że mamy podobny gust czytelniczy ;) Udanych lektur!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...