środa, czerwca 01, 2016

SERIA "HUMORKI", A. Zimnowodzka, Wyd. Kocur Bury 2016


Takich książek dla dzieci o emocjach i cechach charakteru jeszcze nie czytaliśmy i jestem pewna, że Wy także. Tego właśnie brakowało na rynku wydawniczym i w domowych biblioteczkach! Pełna humoru i mądrości seria sprawi, że nasze dzieciaki łatwiej odnajdą się w trudnym świecie emocji...


"Gdzieś daleko stąd, w miejscu, które trudno znaleźć na mapie, znajdowało się miasteczko o wdzięcznej nazwie Humorki..."


W miasteczku tym, mieszkało wiele rodzin: rodzina Przechwalaków, Dąsaczy, Wstydziołków, Wścibionków, Śmiechołków, Zdziwionków, jak i ich sąsiedzi i znajomi. Każda z tych rodzin była inna, różniła się cechami charakteru oraz emocjami, które przeżywała. Podobnie, jak to w życiu bywa, spotykamy różnych ludzi...


Każda z tych rodzin ma do opowiedzenia ciekawą historię...

Wstydziołki niegdyś były odważne, posłuszne i ciekawe świata. Wszystko to jednak uległo zmianie po spożyciu pewnego zaczarowanego, aczkolwiek pysznego deseru z galaretką i bitą śmietaną...


Zaś Dąsacze całymi dniami prychają i się obrażają. Na wszystko. U pana Dąsacza stopień naburmuszenia można rozpoznać po stanie jego wąsów- luźno zwisające zapewniają stan normalny, natomiast im bardziej poskręcane i uniesione w górę, tym gorzej dla napotkanych ludzi! A jednak okazuje się, że na państwa Dąsaczy jest pewien prosty sposób, który odmienia ich nastawienie do życia...

Natomiast Zdziwionki ciągle się czemuś dziwią. Im starszy członek rodu Zdziwionków, tym szczęka bardziej mu opada ze zdziwienia :) Najstarszy z nich, może w swej opadniętej szczęce zmieścić nawet całego arbuza!

A Śmiechołki? Ci to dopiero mają zabawne życie! Uśmiechają się życzliwie do każdego napotkanego człowieka, a uśmiech nie schodzi im z twarzy nawet w nocy. Lecz pewnego razu ktoś wkrada się do ich domu i niepostrzeżenie zabiera wszystkie uśmiechy! Tylko czy "nie swój", przyklejony do czyjejś twarzy uśmiech, będzie równie piękny i serdeczny?

Wścibionki. Ha, ci to ciągle wtykają nos w nie swoje sprawy. Podglądają, podsłuchują, plotkują, węszą sensacje i żyją życiem innych. W końcu jednak dostają nauczkę. Tylko na jak długo?

Tymczasem Przechwalakom trudno dorównać. Jak sami twierdzą, są najlepsi. Nie ma dziedziny, w której by nie triumfowali. Znajomi nie mogą już ich słuchać, ludzie uciekają od Przechwalaków! Lecz okazuje się, że i oni dostają mądrą nauczkę, która sprawia, że troszkę stają się bardziej pokorni...Seria Humorki wciąga czytelników od pierwszych słów opowieści. Nie dosyć, że jest niezwykle wartościowa, to jeszcze tak przyjemnie się ją czyta, że chce się sięgać po kolejną część, i kolejną, i kolejną, dopóki mama nie zachrypnie ;)


Każda z tych 6 części została pięknie wydana przez małe, niezależne wydawnictwo Kocur Bury. Autorka książeczek- Agnieszka Zimnowodzka jest psycholożką. Wspaniałe, kolorowe, idealnie pasujące do tekstu oraz do jego nastroju ilustracje, wychodzą spod rąk Małgosi Kwapińskiej. A nad wszystkim czuwa jeszcze Monika Kulińska- również autorka uznanych edukacyjnych programów multimedialnych dla dzieci.Wiecie, trzymając serię Humorków w dłoni, aż nie chce się wierzyć, że można opublikować tak dopracowane w każdym calu książki, nie współpracując z dużym i komercyjnym wydawnictwem. Jestem pełna podziwu i zachwytu, dlatego gorąco Was namawiam do zakupu całej serii! No po prostu musicie mieć tak wspaniałe książki w swoim domu! Nie wiem, gdzie je można dostać poza stroną kocurbury.pl, ale zamawiając tutaj, możecie dodatkowo otrzymać świetną ekotorbę z kotem ;)


Nic, tylko zamawiać! :)

5 komentarzy:

 1. My na razie po lekturze Przechwalaków, śmieszne te historyjki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna seria, muszę wpisać na naszą listę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy gdzieś stacjonarnie można kupić te książki? Mój Młody nie wszystkiego chce słuchać - zależy jakim jest pisane językiem. Ewentualnie gdzieś w internecie można znaleźć ze dwie strony chociaż jednej książki? Jakoś strasznie mnie ciągnie do tej serii, ale nie wiem czy będzie nam pasować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, nie mam pojęcia. Spróbuj może skontaktować się z wydawnictwem i zapytać, gdzie są dostępne ich książki. Ja mam serię Humorki właśnie bezpośrednio z wydawnictwa.
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 4. Cała seria zaliczona! Gorąco polecam każdej mamie. Niesamowita frajda dla dzieciaków i rodziców, edukacja psychologiczna smyków połączona z zabawą.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...