piątek, sierpnia 25, 2017

"CZYJ TO SZKIELET?", H. Cap, R. Martin, R. Vigourt, Wyd. Mamania 2017


- Mamo, wiesz jak wygląda szkielet nietoperza?!
- Tato, chodź! Pokażę ci kości ręki!
- Wuja, zobacz- to jest szkielet kameleona!
- Ty- wiesz czyj to szkielet?!


I w taki sposób ostatnio mój Syn męczy wszystkich, którzy przekroczą progi naszego domu! Młody jest tak zafascynowany szkieletami, które ogląda w tej książce, że dawno nie widziałam takiego zachwytu w oczach 😵. I wcale mu się nie dziwię, bo wydanie jest przepiękne, a ciekawostki zapierają dech w piersiach! Wow!
"Szkielety to nie żadne żywe trupy, ale prawdziwi bohaterowie!"-
brzmi pierwsze zdanie książki. I jej autorzy rzeczywiście potrafią to udowodnić. Przecież bez kości nie byłoby większości zwierząt i nas- człowieków, ups przepraszam- LUDZI 😉.Mali czytelnicy książki dowiedzą się między innymi, że szkielet może być schowany lub widoczny, że u niektórych gatunków szkielety mogą się bardzo różnić, co łączy ręce, nogi i łapy, jak bardzo jesteśmy podobni do jaszczurek, co ma sposób chodzenia do szkieletu, że kości są źródłem informacji o historii, która ryba ma 10 tysięcy zębów... i wielu wielu innych spraw! Nie byłoby jednak tej publikacji, gdyby nie ilustracje! To one są największym atutem tego tytułu. Niektóre z nich umieszczono na ruchomych klapkach, które po podniesieniu ukazują niezwykłe rozwiązania zagadek.


Jest zabawnie, jest fascynująco i jest naukowo! "Czyj to szkielet?" to książka, która powinna zgarnąć wiele nagród, jak i zawładnąć umysłami małych mądralińskich 😊. Z wypiekami na twarzach polecamy!


Kategoria wiekowa: 6+ (wydawca sugeruje 9+)
Ilość stron:
40
Oprawa:
twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...