wtorek, grudnia 23, 2014

MIŁOŚĆ DO TEKTURY- LOKOMOTYWA


Tym razem, przez jeden z ostatnich długich popołudni z całą Rodziną składaliśmy tekturową lokomotywę. Zabawa była przednia, a że mieliśmy już trochę wprawy po konstrukcji samolotów, było łatwiej.


Podobnie, jak zestaw 3 samolotów, również lokomotywa wykonana jest ze 100% ekologicznej,  dobrej jakości brązowej tektury falistej. Zadbano, by jej krawędzie były bezpieczne i nie powodowały skaleczeń delikatnej skóry małego majsterkowicza.


Zajęcie z konstruowania lokomotywy przewidziano na wiek 5+, jednak- z mojego punktu widzenia- obecność, jak i pomoc dorosłego jest tu niezbędna. Po pierwsze- do odczytywania instrukcji montażu (której to umiejętności niektórzy uczą się całe życie...), po wtóre- do zręcznego składania elementów. A o radości ze wspólnie spędzonego czasu oraz z efektu końcowego nawet nie wspomnę!


Lokomotywa jest sporych rozmiarów, co potęguje zabawę. Do tego jest lekka, bo przecież wykonana z papieru. Do środka nawet można włożyć motorniczego, ale już największym "bajerem" są kręcące się koła!


Bardzo bardzo polecamy, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...