sobota, grudnia 13, 2014

"PARAUSZEK I PRZYJACIELE. NAJLEPSZE PRZYGODY Z NASZEGO LASU", Wyd. Papilon 2014


Parauszek od pierwszego wejrzenia kojarzy mi się z Misiem Uszatkiem ;) Tak bardzo mu do niego nie daleko, gdyż pochodzą z tego samego studia animacji Se-ma- for, podobnie jak Miś Goralgol i Kot Filemon.

"Parauszek i przyjaciele" to animacja stworzona techniką lalkową. By pokazać przygody 10 bohaterów potrzeba tu ponad 100 lalek animacyjnych! Nie dosyć, że mają one skomplikowaną konstrukcję, to jeszcze posiadają wymienną garderobę- odpowiednią do każdego odcinka. Tło zdarzeń- wzgórza, lasy, domki, itp.- jak i rekwizyty bohaterów Naszego Lasu, stworzyli sami artyści.  Nic dziwnego więc, że serial ogląda się z przyjemnością i uśmiechem na twarzy.

Pamiętacie bajki z okresu swojego dzieciństwa? Mądre, wartościowe, bez agresji. Taki też jest "Parauszek", bazujący na polskiej tradycji studia animacji Se-ma-for. Główny bohater, zajączek jest ciekawym świata zwierzakiem, posiadającym cechy najmłodszych telewidzów. Wraz ze swoimi przyjaciółmi każdego dnia przeżywają coś nowego i interesującego. Poznają przy tym siebie nawzajem, świetnie się bawią, ale też doświadczają lekcji życia.

Leśni przyjaciele mają wady i zalety, miewają różne nastroje, umiejętności i słabości oraz odmienne zainteresowania. Są odzwierciedleniem ludzkich cech, dlatego też dzieciaki mogą tak wiele się od nich nauczyć. O szacunku, przyjaźni, wierze w własne siły, akceptacji, odwadze, wytrwałości czy mądrości.

W ostatnim czasie wydano zbiór opowiadań- "Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu". Miłośnicy zajączka i pozostałych członków leśnej ekipy będą zachwyceni móc przeglądać kolorowe, piękne ilustracje, stanowiące klatki z filmu oraz słuchać znanej z TV bajki, tym razem czytanej przez mamę. To aż 8 ciekawych historii, pięknie wydanych oraz oprawionych w twardą okładkę. Taka książka cieszy i oczy i serca :)

1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...