poniedziałek, grudnia 08, 2014

JAK PRZECHOWYWAĆ ŚWIEŻE ZIOŁA?


W mojej kuchni bez świeżych ziół nie ma posiłków. Zioła dodają smaku, zdrowia, jak i dekorują potrawy. Jeśli kiedyś będę miała swój ogród, posieję w nim różne, różniste zioła. Jeśli będę miała kuchnię z oknem, na parapecie postawię doniczki z pietruszką, koperkiem, bazylią, szczypiorkiem, oregano, miętą i melisą. Obecnie mam aneks kuchenny, w którym zioła w doniczkach padają po kilku dniach z powodu zbyt małego nasłonecznienia. Jedynym wyjściem, by mieć stale pod ręką cenne zielsko, jest przechowywanie w lodówce.

Świeże cięte zioła należy włożyć do szklanki z wodą i odstawić do lodówki, najlepiej na półkę na drzwiach. Albo... jeśli lubicie otaczać się pięknymi, a do tego praktycznymi przedmiotami codziennego użytku, pietruszkę, szczypiorek, jak i inne nacie warzyw, można przechowywać w gadżeciarskim pojemniku, także w lodówce.

Pojemnik wykonany jest z wytrzymałego, przeźroczystego plastiku. Jest szczelnie zamykany, dzięki czemu zapachy nie przechodzą do lodówki (jak i z lodówki). Dolna część pojemnika przeznaczona jest na wodę. Na jego rant nakładana jest ramka, oddzielająca od siebie różne rodzaje ziół.


Produkt atrakcyjnie wygląda w każdej lodówce oraz wystawiony na kuchennym blacie. Warto dodać, że łatwo go umyć, także można to zrobić w zmywarce.

Do kupienia w sklepie internetowym http://www.uporzadkuj.pl/ .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...