środa, września 10, 2014

"ĆWICZ RĄCZKĘ", Wyd. Olesiejuk 2014

Nie wiem, jak to wygląda u Was, ale u mnie w domu, kiedy Młodsze Dziecko śpi, Starsze musi być cicho. Bo nie daj Boże Młodsze je usłyszy i też będzie chciało z nim się bawić, co oznacza koniec spania... Więc Starszak chcąc nie chcąc musi siedzieć cicho. Dla 3-latka, czyli gościa, który chce wszystkiego wypróbować i którego jest wszędzie pełno, to bardzo trudne zadanie. Mogłabym go posadzić przed telewizorem, ale ile można oglądać?!- Mała przy sprzyjających warunkach potrafi pospać 3 godziny popołudniu. Nie ma mowy o ślęczeniu przed TV tak długo!
Tak więc zawsze muszę mieć kilka pomysłów na aktywne, lecz ciche zajęcie. Moim asem w rękawie są książeczki z zadaniami. Najnowsza to "Ćwicz rączkę. Kropki, łatki, kreski". Wymusza u malca prawidłowy chwyt kredki, uczy stawiania kresek, kropek, łatek- podstawowych ruchów, które starszym wydają się banalne, a dla 3-latka są arcytrudne. Dorysowując krowie oraz dalmatyńczykowi charakterystyczne łaty, owadom i ptakom kropki, czy jeżowi kreski, dziecko ćwiczy motorykę małą, czyli umiejętność bardzo ważną przy nauce pisania. I to wcale nie jest przesada, by trenować to już teraz!


Przy "Ćwiczeniu rączką" mam dwie pieczenie na jednym ogniu, bo i jest cisza w domu, więc Zuza śpi, i Rysiek jest szczęśliwy rysując, a przy okazji wyrabia sobie ważną umiejętność.


Z serii "Ćwicz rączkę" dostępne są także książeczki "Linie", "Litery", "Cyfry". Cena- około 4zł. Warto je wydać, by był spokój w domu ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...