piątek, sierpnia 29, 2014

"PALUSZKOWE OBRAZKI", Wyd. Olesiejuk 2014

Oto zestaw kreatywny, który nas zaskoczył! Z mojego punktu widzenia "Paluszkowe obrazki' to pomysł bardzo prosty, a jednocześnie świetny. Kolorowy odcisk kciuka jest podstawą zabawnych ilustracji.
Wystarczy dorysować np. nóżki, skrzydełka i czułki, by powstał żuczek; odcisnąć 2 paluszki nachodzące na siebie, dorysować kwadrat, koła, komin i dym, by powstała ciuchcia. W książeczce zawarto propozycje na własny twór żaby, rekina, łodzi podwodnej, jeża, babeczki, księżniczki oraz dziesiątki innych ciekawych pomysłów. Wydano odrębny zestaw dla chłopców i inny dla dziewczynek.

Zabawa może stać się inspiracją do wymyślania nowych obrazków, a nawet tworzenia własnych ilustracji, kartek okolicznościowych, nietuzinkowych upominków. Ponadto paluszkowe rysunki są oryginalną pamiątką z okresu dzieciństwa.

Z punktu widzenia dzieci, to niecodzienna i kreatywna zabawa. Maluchy przecież uwielbiają malować palcami!

W skład zestawu wchodzi książeczka z  pomysłami na paluszkowe ilustracje oraz dwie kolorowe poduszeczki z tuszami. Tusze błyskawicznie schną, nie rozmazują się na kartce. Dzieciaki też nie zdążyły pobrudzić sobie ubrań i otoczenia ;)

Niestety na opakowaniu nie znalazłam informacji, czy tusze posiadają atest i czy są bezpieczne dla maluchów. Jednak- co istotne-  nie wywołały żadnej reakcji alergicznej.

5 komentarzy:

 1. Jakie świetne! Gdzie to można kupić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Można kupić np. na stronie wydawnictwa Olesiejuk (http://www.olesiejuk.pl), ale i we wielu księgarniach internetowych czy na allegro :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A w sumie to tak teraz pomyślałam, że chyba nawet gdzieś mam taką gąbeczkę z kolorowymi tuszami od jakiś stempelków, muszę spróbować z Małym coś pokombinować paluszkami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczkę i tak zachęcam, by kupić, bo znajdziecie w niej mnóstwo pomysłów na paluszkowe rysunki. A jak już zabawa rozkręci się na całego, przyda się czysta kartka papieru, gąbeczka z tuszem i kreatywna głowa ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...