piątek, kwietnia 04, 2014

"TO DZIEWCZYNKA/ TO CHŁOPIEC. PIERWSZE TRZY LATA ŻYCIA", Wyd. Olesiejuk 2013

Oto kolejne propozycje albumów, przeznaczonych do utrwalania niezwykłych wspomnień z pierwszych trzech lat życia dziecka. Tym razem, są to książeczki przeznaczone osobno dla dziewczynki, osobno dla chłopca. Ze wszystkich znanych mi publikacji tego typu, to właśnie ten tytuł wybrałam dla swojej Córeczki. Dlaczego?

W albumie jest miejsce na mnóstwo ważnych informacji, ale też i tych zabawnych, wyjątkowych, niecodziennych. Pierwsze słowa mamy i taty na temat maleństwa, życzenia od najbliższych, kartki z gratulacjami, cechy charakterystyczne, znak zodiaku, odbicie stópki i rączki, kamienie milowe rozwoju, to tematy, które znajdziemy w każdej książeczce tego typu. Lecz w "To dziewczynka"/"To chłopiec" można i warto zanotować np.: informacje o rodzicach (kiedy się urodzili, co uwielbiali w dzieciństwie), kolejność wyrzynania się ząbków, reakcje po przebudzeniu się (nasza Zuzka zawsze płacze. Ba, wręcz wyje...), kąpielowe zabawy, przepisy na ulubione potrawy berbecia, rytuały przy zasypianiu, rozkłady dnia na różnych etapach rozwoju, ulubione miejsca do spacerowania, ... i jeszcze kilkadziesiąt innych szczególnych i cennych faktów do zapisania z życia malucha.

Nadzwyczajną treść uzupełnić muszą rodzinne fotografie, a od strony ilustratora są to kolorowe, proste i wesołe ilustracje. Całość została wydana oczywiście w twardej oprawie, by książka przetrwała lata, a raczej dekady ;)

Polecam na prezent z okazji narodzin, chrztu lub jako zakup dla swojego maleństwa.

2 komentarze:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...