poniedziałek, kwietnia 28, 2014

"ARTYSTA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE", U. i T. Michalski, Wyd. Jedność 2014


Na pytanie, "jakie znasz techniki plastyczne?", większość wymieni rysowanie i malowanie. To najpopularniejsze pomysły na artystyczną zabawę. Tylko ile można rysować i malować?! W końcu to się staje nudne! Co zatem robić w przedszkolu i szkole lub w czasie deszczowego popołudnia, by poczuć się jak prawdziwy artysta? Oryginalne i o różnych stopniu trudności techniki plastyczne opisano w książce "Artysta w przedszkolu i szkole".

Autorzy proponują monotypię, stemplowanie, linoryty, akwaforty, wycinanki, papierowe witraże, pulpy, mozaiki, samodzielne wykonanie czerpanego papieru, modelowanie z plasteliny, gliny, kaszerowanie, papierowe rzeźby z wykorzystaniem papieru klajstrowego, piłowanie drewna piłą, raszplowanie, piłowanie pilnikiem, dłutowanie, modne ostatnimi czasy filcowanie na mokro i sucho, wyoblanie i grawerowanie folii metalowej, gipsowe bandażowanie, gipsowe odlewy i inne! Szczerze się przyznam, że niektórych nazw dotychczas nie słyszałam, a i samych technik nie miałam okazji poznać! A są one i ciekawe i bardzo kreatywne. W książce jest ich tyle, że jeśli rzeczywiście je wykorzystamy, nie sposób, by się nudzić! Każda propozycja jest dokładnie opisana, przedstawiona na fotografii, a trudniejsze techniki zawierają ponadto wskazówki. Musicie jednak wiedzieć, że zabawy te są na tyle twórcze, że wymagają udziału i dzieci i dorosłych. Powiedzmy, że ani dzieci nie poradzą sobie bez opiekunów, ani opiekunowie bez dzieci :) Jedni muszą czerpać od drugich! Jak dla mnie to tylko zaleta.

Dzięki "Artyście w przedszkolu i szkole" spędzimy kreatywnie czas wspólnie z pociechą, a także nauczymy się współpracy, wymiany doświadczeń, cierpliwości, jak i rozwiniemy umiejętności manualne. Zarówno my- dorośli, jak i nasze pociechy. Jesteście na to gotowi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...