czwartek, sierpnia 08, 2013

"HENIO TULISTWOREK", CZYLI NAUKA O RELACJACH MIĘDZYLUDZKICH
Czy Wasze dzieciaki znają już Henia Tulistworka? Ta sympatyczna postać wraz ze swoją rodziną pojawiła się kilka dni temu (w sobotę 3 sierpnia) na kanale Disney Junior. To serial animowany opowiadający o przygodach 5-letniego Henia.

Tulistworek mieszka wraz ze swoją rodziną w miasteczku o nazwie Stworkowo ;) Mały Henio uczy się świata i jak każdy adept przeżywa swoje wzloty i upadki. Opowiada widzom o tym co w związku z tym czuje, jak sobie radzi podczas codziennych lekcji życia.


Jak wszystkie filmy i seriale prezentowane w Disney Junior, tak i „Henio Tulistworek” proponuje program, którego celem jest pielęgnowanie kilku obszarów rozwoju dziecka: psychicznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego. Rozwija także myślenie i kreatywność, dba też o aspekt moralny i etyczny. Niezależnie od tego czy Henio przygotowuje braciszka do snu albo prosi siostrę o pomoc, gdy jej potrzebuje, serial skupia się na działaniu zespołowym, wytrwałości w dążeniu do celu i odporność na przeciwności losu. Nie zapomina o uznaniu dla rodzinnych wartości oraz związków międzyludzkich. Bohater zawsze pamięta o kulturze osobistej, szacunku do innych, dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu.


Serial „Henio Tulistworek” to propozycja bajki pozbawionej agresji, co dla mnie przynajmniej, jest szalenie istotne! Wszystkie postaci są wesołe, sympatyczne, przyjaźnie nastawione do siebie i otoczenia. Jako rodzice, nie musimy się bać, że lada moment na ekranie telewizora nastąpi krwawa walka lub bitwa na ostre słowa. Nie, nie. Takie sceny nie dzieją się u Disney'a, za co go uwielbiam od czasów swojego dzieciństwa :)Jak w większości propozycji filmowych Disney'a, także w serialu „Henio Tulistworek” dużą rolę gra muzyka. Usłyszymy dużo zabawnych, ujmujących i łatwych do zapamiętania piosenek, które zachęcą dzieci do śpiewu i tańca. Mamcia często siada przy pianinie i śpiewa razem z córką Lilką – początkującą artystką, której utwory zazwyczaj stają się prawdziwym show...Jeśli chcecie obejrzeć ze swoimi dziećmi
„Henia Tulistworka”, serial emitowany jest codziennie o godz. 8:35 tylko w Disney Junior!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...