poniedziałek, października 30, 2017

KOMIKSY, KTÓRE ZACHWYCAJĄ DZIECI


Komiksy nie zachwycają mnie tak jak książki. Ale kiedy zobaczyłam komiksową wersję "Mamy Mu" oraz usłyszałam- o nagrodzonym w prestiżowym konkursie- "Malutkim Lisku i Wielkim Dziku", skusiłam się. A Dzieciaków wcale nie musiałam do nich przekonywać- przejrzeli i podchwycili, prosząc mnie, bym czytała co zapisano w 💬💭😃.


Mamy Mu i Pana Wrony nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Komiksy są jeszcze bardziej zabawniejsze, niż ich tradycyjna wersja. Ilość ilustracji oraz proste i krótkie dialogi sprawiają, że przygody tej dwójki przyjaciół są prostsze i przyjemniejsze w odbiorze. Młody czytelnik, który jeszcze samodzielnie nie czyta może chociaż przeglądać książkę, skupiając się na obrazach, a ten, który już czyta, szybciej poradzi sobie z komiksem, niż ze zbiorem opowiadań.


"Mama Mu na wycieczce i inne komiksy" (J. Wieslander, S. Nordqvist, Wydawnictwo Zakamarki 2017) to 4 historie o parze nietuzinkowych przyjaciołach. Mama Mu zawsze pała optymizmem, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Wspiąć się na drzewo? Żaden problem! Pojechać na rowerze? Toż to sama przyjemność! Chodzić po linie? Tego jeszcze nie próbowała, ale czemu nie? Jej zdaniem: "Fajnie, że krowa może być czasem lekko zakręcona."🐂. Pan Wrona z kolei to wieczny malkontent. Lubi ponarzekać, ale też zrobi wszystko dla okruszków pizzy, drożdżówki czy kropli ketchupu. Jak to możliwe, że tych dwoje się przyjaźni?

Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron:
56
Oprawa:
twarda


"Malutki Lisek i Wielki Dzik" (B. Kołomycka, Wydawnictwo Egmont 2017) to także seria komiksów o dwójce przyjaciół nie do pary (najwidoczniej to najlepszy przepis na literacki sukces). Razem przemierzają łąki i lasy, odkrywając tajemnice życia i śmierci. W części, którą mamy- "Świt"- dokonują odkrycia, czym jest tajemniczy Endeżet, dlaczego jest nam smutno, kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli, jak wygląda Cień Smutku i dlaczego nie wolno dać się mu złapać? Ich przygody są ciekawe i pouczające dla młodych czytelników.Jak wspomniałam wcześniej, komiks ten został nagrodzony w drugiej edycji "Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci". Ilustracje zachwycają swą prostotą i estetyką.
Kategoria wiekowa: 5+
Ilość stron:
48
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami

1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...