poniedziałek, sierpnia 29, 2016

"100 ZABAW Z KOPARKĄ BARBARKĄ", Wyd. Edgard 2016


Chcielibyście zainteresować swoje dzieci liczeniem i poćwiczyć troszkę motorykę małą, czyli rozwinąć umiejętności niezbędne do nauki pisania? Tak wiecie- nie do przesady! Po prostu- proponując ciekawą, inną formę spędzenia czasu, co nieco się pouczyć... Co Wy na to?

"100 zabaw z koparką Barbarką" to wyjątkowy zestaw rozwijających zadań dla pięcio- i sześciolatków, który zapewni tobie i twojemu dziecku wiele godzin wspólnej, twórczej rozrywki. Inspirujące zagadki zawarte w książce i na 36 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat pojazdów, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię.

100 różnorodnych zadań zostało dostosowanych do zdolności percepcyjnych dzieci w tym wieku. Doskonali kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (m.i.n. dzielenie wyrazów na głoski i sylaby), uczy klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowane przez doświadczonych pedagogów wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania, a dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu można je wykonywać wielokrotnie (przygotujcie jednak dziecku kawałek suchej szmatki, gąbki czy chusteczkę- zawsze to lepsze, niż ścieranie palcem, a nic do ścierania niestety nie zostało dołączone do zestawu).

Zestaw z koparką Barbarką zabiera dzieci w niezwykłą podróż... do wielkiego miasta, do świata dróg i środków transportu! Uczestnicy wyprawy poznają pojazdy, znaki drogowe i pomogą koparce Barbarce bezpiecznie poruszać się w miejskiej dżungli. Coś idealnego dla chłopców!

Mój Syn jest wniebowzięty! Bardzo chętnie sięga po karty z zadaniami i uwielbia je rozwiązywać. Z wieloma radzi sobie sam, przy innych potrzebuje wytłumaczenia, a są i takie, które wymagają wspólnej pracy. Oznacza to, że mamy tu klasyczne stopniowanie trudności ;) Dołączona książeczka z ćwiczeniami zawiera propozycje zdecydowanie najtrudniejsze z zestawu- tutaj jest już niezbędna umiejętność pisania i czytania, chociaż niektóre zadania można wykonać z pomocą kogoś starszego- rodzica lub rodzeństwa ;)

Całość jest atrakcyjnie i estetycznie wydana. Książeczka, karty i flamaster są zapakowane w pudełko, które na co dzień będzie służyć do przechowywania elementów zestawu.

A jeśli świat dróg i środków transportu niekoniecznie jest bliski Waszym dzieciom (bo np. macie córeczkę) lub "100 zabaw z koparką Barbarką" to za mało, przygotowano także wersję przyrodniczą pt. "100 zabaw z lisem Fisem", z innymi zadaniami.
Które wybieracie?


1 komentarz:

  1. Gry i zabawy edukacyjne są bardzo fajne :) Rozwijają kreatywność dzieci, uczą i dostarczają dużo radości i mnóstwo zabawy! Bardzo lubię w taki sposób spędzać czas z dzieckiem :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...