piątek, sierpnia 19, 2016

"GOTUJ Z DZIECKIEM", "EKSPERYMENTUJ Z DZIECKIEM", Wyd. Sierra Madre 2016


"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem."- głosił Konfucjusz, a jego przesłanie powinno towarzyszyć wszystkim, którzy mają do czynienia z dziećmi i młodzieżą.

Nie dla nich wycieczki z przewodnikiem, który tylko opowiada o historii, nie dla nich także nudne pogadanki z nauczycielami czy ciągnące się minutami "poważne" rozmowy z dorosłymi. Naturą najmłodszych jest aktywność i działanie! A więc do boju Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Nauczyciele!

Wiem, jak to jest: czasem/ często się nie chce. Czasem/ często nie ma się pomysłu. Może i nawet byśmy coś porobili z dziećmi, tylko co...? Mam coś dla Was! Absolutnie genialne zestawy, które warto mieć w domu!
Zarówno "Gotuj z dzieckiem", jak i "Eksperymentuj z dzieckiem" to pudełka, składające się z 30 kart. Na każdej z nich szczegółowo opisano po jednym pomyśle na aktywne zajęcie z juniorem. Awers przedstawia propozycję, stopień trudności, potrzebne materiały, składniki oraz kolorowy obrazek lub zdjęcie. Z rewersu dowiecie się natomiast o poszczególnych krokach zadania, wskazówkach oraz innych cennych informacji. Karty są usztywnione, dzięki temu wielokrotne używanie tak szybko ich nie zniszczy.
"Gotuj z dzieckiem" zawiera przepisy na proste smakowitości. Z ich przygotowaniem poradzą sobie już przedszkolaki, ale warunkiem jest oczywiście asekuracja dorosłego. Wspólnie możecie upichcić na przykład dyniowe kluseczki, bombę witaminową, ciasto wiewiórkowe, domowe burgery, placuszki z cukinii, paluszki rybne Pana Kapitana i wiele innych. Moim Dzieciom karty bardzo przypadły do gustu. Chętnie je przeglądają i grupują na stosiki: "do zrobienia" i "może kiedyś". Samo to segregowanie przepisów jest fajną zabawą. Dodatkowo listę niezbędnych składników, jak i etapów przyrządzania przedstawiono nie tylko w formie tekstu, ale i rysunków. Dzięki temu maluch może dużo odczytać samodzielnie.Natomiast "Eksperymentuj z dzieckiem" to zbiór niesamowitych, a jednocześnie bardzo prostych doświadczeń, które jesteście w stanie przeprowadzić w domu! Niezbędne materiały każdy z nas ma pod ręką, na przykład: balon, butelkę 0,5l, świeczkę, sodę oczyszczoną, ocet, zestaw do baniek mydlanych, miskę, olej, szmatkę, papier, szklankę, kredki, płyn do naczyń, pinezkę, taśmę klejącą... Prawda, że macie w domu? No właśnie. Więc teraz już nie ma wymówek! Eksperymenty są świetne, a przy okazji objaśniają wiele fizycznych praw i zjawisk. Mamy tu ewidentnie naukę poprzez zabawę!


Zaopatrzcie się koniecznie w niezwykłe pudełka "Gotuj z dzieckiem" i "Eksperymentuj z dzieckiem". Ale Uwaga- ich otwarcie grozi dobrą zabawą :) Polecam!


Kategoria wiekowa: 4-9
Oprawa: pudełko

4 komentarze:

 1. Dziękuję za ten wpis. Gotuj z dzieckiem jeszcze dzisiaj kupię, będzie to dobrą zabawą i jeszcze może mój nie jadek skusi się na takie jedzenie zrobione przez siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgorzato, cieszę się, że moja propozycja przypadła Ci do gustu. Życzę Wam dobrej zabawy i pełnych smakowitości brzuchów ;) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Właśnie kupiłam tą o gotowaniu, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że wersja o gotowaniu najbardziej przypadła Wam do gustu ;) Ale skuście się także na "Eksperymentuj z dzieckiem"- żałować na pewno nie będziecie ;)

   Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...