środa, kwietnia 20, 2016

"ŻUBR POMPIK", T. Samojlik, Wyd. Media Rodzina 2016


Te książki trzeba mieć! "Żubr Pompik. Zapach wiosny" oraz "...Tropy na śniegu" to seria niezwykle wartościowych tytułów dla przedszkolaków i młodszych uczniów.

Głównym bohaterem książeczek jest Pompik, najmłodszy żubr w puszczy- to w tomie o zimie- natomiast od tomiku o wiośnie dołącza do niego młodsza siostra Polinka. Oboje uczą się życia wśród dzikiej przyrody- poznają pozostałe zwierzęta, ich zwyczaje, rytm pór roku, zjawiska atmosferyczne... Ich zabawne przygody i ciekawskie podejście spodoba się małym czytelnikom.Moje Dzieci uwielbiają Pompika i Polinkę. Ja też lubię czytać opowieści o nich, gdyż kształtuję u Juniorów zamiłowanie i szacunek do przyrody oraz w prosty, jak i przyjemny sposób rozszerzam wiadomości o życiu w puszczy. Sama jestem wielką miłośniczką natury, nie może więc być inaczej i z Synem i Córką ;)


Autorem serii książeczek jest Tomasz Samojlik- doktor nauk biologicznych, badacz historii przyrody Puszczy Białowieskiej, pisarz i ilustrator oraz ojciec dwójki skrzatów. Wraz z rodziną mieszka na skraju Puszczy, dlatego zna ją doskonale, stąd może o niej pisać.


Wkrótce będzie można też obejrzeć serial animowany nakręcony na podstawie opowieści o żubrze Pompiku. Nie możemy się doczekać! Jeśli bajka będzie tak świetna, jak książki, będziemy jej wiernymi fanami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...