piątek, kwietnia 22, 2016

"BASIA I WOLNOŚĆ", Z. Stanecka, Wyd. Egmont 2016


W dzieciństwie trudno zrozumieć najmłodszym sens istnienia zasad. Po co one? Tylko ograniczają. Jak mówi Basia, nasza ulubiona bohaterka serii książek o tym samym tytule, "ciągle tylko nakazy i zakazy". A przecież każdy z nas- i mały i duży- marzy choć trochę o totalnej wolności. Takiej niczym nie skrępowanej, robię co chcę i kiedy chcę, nie zważając na innych, ani na konsekwencje...


Co by się stało, gdyby każdy z nas żył bez zasad? Czy nasze życie byłoby szczęśliwsze? Czy czulibyśmy się bezpiecznie? Gdzie leżą granice wolności? Tym razem o tym właśnie przeczytacie w najnowszym tytule "Basi".Seria książeczek Zofii Staneckiej "Basia", opowiada o codziennych przygodach 5-letniej dziewczynki oraz jej najbliższych: taty- lekarza, mamy- nauczycielki na urlopie macierzyńskim, Janka- starszego brata oraz Franka- młodszego brata. Ważną rolę ma także Misiek Zdzisiek oraz przyjaciele i znajomi z przedszkola oraz okolicy.


Perypetie Basi są tak przedstawione, że prawie każdy przedszkolak jest w stanie się z nimi utożsamić. Nawet nie ma znaczenia, czy mały odbiorca jest chłopcem czy dziewczynką ;)

Teksty są dowcipne, ale i mądre, wartościowe. Z każdego tytułu wynika jakaś nauka. To świetny pretekst do rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem na ważne tematy.

Zachwalając "Basię" nie sposób nie wspomnieć o ilustracjach Marianny Oklejak! Toż to bez nich "Basia" nie byłaby "Basią"!


Lecz jeśli jesteście rodzicami przedszkolaka i lubicie mu czytać, jestem pewna, że "Basię" znacie ;) Podpowiem Wam więc tylko, że odcinek o wolności wydaje mi się szczególnie ważny i wartościowy, dlatego zachęcam Was do lektury. Tym, którzy słyszą o serii pierwszy raz mówię- Kochani, koniecznie musicie nadrobić zaległości! Nie przegapcie takich fajnych książek! Marsz do biblioteki lub księgarni, popytajcie znajomych i zacznijcie czytać "Basię". Miłej lektury :)


1 komentarz:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...