poniedziałek, kwietnia 18, 2016

KLOCKI INCASTRO


Wiecie już, że lubimy klocki, prawda? Mamy ich w domu naprawdę sporo, jak na przeciętną rodzinę... Tym razem jednak odkryliśmy klocki, o które się bijemy i kłócimy, bo tak nas intrygują! Jesteście ich ciekawi?


Klocki Incastro pochodzą z Włoch, ale od niedawna można je już kupić w Polsce. Są świetnie wykonane- solidny materiał (nie ma szans, by podczas normalnego użytkowania coś się z nim stało), gładki, bez ostrych kątów czy nierównej powierzchni, spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa dla zabawek dla dzieci od 3. roku życia. Informacja dla ekologów- klocki w 100% poddają się recyklingowi! Idźmy dalej- Incastro są lekkie, mają ciekawy kształt i są bajecznie kolorowe!


No dobra, ale co poza tym? Jeśli chodzi o zabawę, to czym się różnią od innych klocków dostępnych na rynku? Żadne klocki, które mamy nie dają aż tylu możliwości. Intrygujący kształt, o którym wspomniałam, pozwala na mnóstwo kombinacji przyczepiania klocków do siebie (4 klocki na 16 sposobów!). Tego typu zabawa rozwija zdolność logicznego myślenia, tak istotnego w rozwoju inteligencji i różnych umiejętności życiowych! I dzieje się to w tym przypadku zupełnie bezboleśnie, a nawet z przyjemnością, właściwie to „przy okazji”. Czy to nie wspaniale?


Incastro uczą także cierpliwości i wytrwałości, myślenia przestrzennego, dążenia do obranego celu, rozwijają motorykę małą (szalenie ważną dla przedszkolaków i uczniów, jako np. ćwiczenie przygotowujące do nauki pisania), jak i okazuje się, że uczą dzielenia się z innymi...

Tak... pokłóciliśmy się o klocki... My- rodzice też... Bo bawiliśmy się nimi wszyscy razem i każdy z nas budował coś swojego... I nagle zaczęło brakować klocków... I tak jakoś, no wiecie, potoczyło się... Ehh...Jeśli więc zamierzacie kupić Incastro dla jednego dziecka, na początek pewnie wystarczy zestaw XL- 100 klocków. Żeby w ogóle sprawdzić czy zabawa przypadnie Wam do gustu, można zdecydować się na mniejsze zestawy po 20, 40, 60 sztuk, co jest też fajną opcją przy powiększaniu zestawów. Dla aktywnej rodzinki, w której każdy chce poczuć się dzieckiem, proponowałabym 200, 500, a może i nawet 1000 klocków. Te dwa ostatnie boxy są też idealne dla przedszkoli, szkół, świetlic itp. i dla nich są również przygotowane specjalne rabaty. Chciałabym, by moje Dzieci bawiły się takimi zabawkami w przedszkolu, a Wy?


Incastro to nie są klocki proste, ale też i nie banalne. Pozwalają na budowanie form 2D i 3D. Adresowane są dla dzieci już od 3. roku życia, a przynoszą frajdę także zdecydowanie starszym ;)

Ile kosztują?

Cube S (20 el.) - 43,00 zł
Cube M (40 el.) - 64,50 zł
Cube L (60 el.) - 86,00 zł
Cube XL (100 el.) - 107,50 zł
Pack 200 – 172,00 zł
Box 500 – 408,50 zł
Box 1000 - 761,10 zł

Do kupienia i poczytania więcej na: http://incastro.pl/


Jeśli macie dosyć ogłupiających zabawek i zajęć dla dzieci, które niestety bombardują z każdej strony, z ręką na sercu polecam/y klocki Incastro! To się nazywa inteligentna zabawa ;)

2 komentarze:

  1. Wow! Nie słyszałam o takich klockach. Ja uwielbiam Lego, ale te też wyglądają zachęcająco. Czy wszystkie mają jednakowy kształt?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...