środa, lutego 27, 2013

"MAGIC MOLLY. TAJEMNICZY KUCYK", H. Webb, Wyd. Znak

Molly to 7-letnia dziewczynka o niezwykłych zdolnościach- potrafi rozmawiać ze zwierzętami oraz czarować. Jej pasja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie- tata jest wspaniałym weterynarzem, a dziadek cenionym kowalem. Każda z tych osób ma wyjątkowe podejście do zwierzaków, traktuje je z szacunkiem i miłością.

Molly w przyszłości także chciałaby zostać weterynarzem, dlatego często odwiedza klinikę swojego taty oraz kuźnię dziadka. Dzięki temu ma większą okazję kontaktu z ulubieńcami. Nierzadko wiąże się to z niesamowitymi przygodami. Poznała już dobrze kotka czarownicy, szczeniaczki spełniające życzenia, znikającego króliczka, nieśmiałego prosiaczka czy kaczkę przynoszącą szczęście. O przygodzie z każdym z nich można przeczytać w osobnej książeczce, autorki Holly Webb Wydawnictwa Znak.

Tym razem, w kuźni dziadka, Molly spotyka tajemniczego kucyka. Okazuje się, że został skradziony, a później sprzedany niesympatycznej kobiecie. Sopelek- bo tak ma na imię zwierzę- nie pozwala się podkuć. Ma ku temu powód, który jednak jest sekretem.  Za pomocą swych niezwykłych zdolności, odkrywa go Molly. Od tej pory, dziewczynka i kucyk stają się przyjaciółmi. Niestety konik znalazł się w potrzebie, czy Molly uda się mu pomóc?

Jeżeli Wasze córki kochają zwierzaki, będą zachwycone serią książeczek "Magic Molly". A która z nich nie marzy o własnym koniku? Tym bardziej musicie im podsunąć historię pt. "Tajemniczy kucyk".
A już wkrótce opowiem Wam o kolejnej przygodzie Molly, tym razem o znikającym króliczku. Natomiast w marcu ukażą się ostatnie 2 tomy- "Nieśmiały prosiaczek" oraz "Kaczka przynosząca szczęście".


1 komentarz:

  1. Super seria. Moje córeczki uwielbiają wszystkie książeczki. Przeczytałyśmy już całość dwukrotnie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...