poniedziałek, listopada 11, 2019

"PLASTIK FANTASTIK?" Eun- Ju Kim, tłum. M. Tychmanowicz, Wydawnictwo Babaryba 2019


Jest wytrzymały, lekki, wodoodporny, wszechstronny, a przy tym tani. Pierwsze pończochy nylonowe nosiły już panie w 1938 roku. Plastikowe naczynia zawładnęły światem w 1948 roku, natomiast plastikowe butelki pojawiły się dopiero1973 roku. Przez te zaledwie kilkadziesiąt lat wyprodukowano tyle przedmiotów z tworzyw sztucznych, że dzisiaj nie jesteśmy w stanie przeżyć ani jednego dnia, by się na nie, nie natknąć. Plastik jest wszędzie! To już nie tylko kwestia plastikowych butelek, rzeczy codziennego użytku, ale nawet kosmetyków, wody, żywności...

Nie znajdziemy miejsca na Ziemi wolnego od plastiku! Naukowcy ostrzegają, że jeśli nic nie zmienimy, w 2050 roku w morzach i oceanach będzie pływało więcej plastiku, niż ryb!!!

Temat ekologii jest obecnie tematem niezwykle ważnym. Powinno się go poruszać nie tylko w lifestylowych magazynach, programach czy książkach- powinniśmy o tym dyskutować w miejscach pracy, w miejscach zamieszkania, na spotkaniach towarzyskich, w sklepach, na targach, w kościele, w SZKOLE i w PRZEDSZKOLACH! Tak, musimy o tym rozmawiać również z najmłodszymi, by nauczyli się żyć nie marnując.

"Plastik fantastik?" to świetna książeczka dla przedszkolaków, ale i dzieci wczesnoszkolnych, z której dowiedzą się oni, czym jest plastik dla nas ludzi, jak i otaczającej nas przyrody. Lektura uświadamia, obrazuje skalę zjawiska, aż w końcu daje pstryczka w nos, byśmy się opamiętali i każdy z nas wziął odpowiedzialność za to, co zrobiliśmy naszej Matce Ziemi.


Nauczymy nasze dzieci miłości do przyrody. Pozwólmy im na bycie kreatywnymi (może znajdą jakieś cudowne rozwiązanie?). Cała nadzieja w nas, i w nich! Wspólnie możemy uratować naszą planetę!


"Plastik fantastik?" to piękna, kolorowa i jakże wartościowa lektura 👍 Takie książki dla dzieci powinny być w szkolnych bibliotekach, w przedszkolach, i w naszych domach, chociaż pretekstu do rozmów nie powinno nam brakować...Kategoria wiekowa: 5- 8
Ilość stron: 38
Oprawa: twarda

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...