czwartek, listopada 07, 2019

GRA PLANSZOWA "RYZYK FIZYK. EDYCJA FAMILIJNA"Szykujcie sobie popcorn i zdrowe przekąski! Z tą grą czeka Was długi i zabawny wieczór wśród bliskich 😊. Takie chwile są bezcenne.

"Ryzyk fizyk" to gra imprezowa, jak i familijna. Można bawić się, grając indywidualnie lub drużynowo. Zabawa polega na odgadywaniu odpowiedzi na wyszukane pytania, takie jak na przykład:

Ile dni płynął parostatek z Jokohamy do San Fransisco w książce Juliusza Verne "W 80 dni dookoła świata"?

Ile wynosi najdłuższy dystans przejechany w ciągu godziny na jednokołowym rowerze? (w kilometrach)

Ile lat żył król Zygmunt I Stary?

Ile wynosi rekord świata w biegu na szczyt wieży Eiffla? (w minutach)
Czasem może się zdarzyć, że znasz odpowiedź... albo tak Ci się tylko wydaje 😄. Jednak w większości wypadków musisz zaryzykować, by zdobyć punkt, czyli jak to się mówi: "Ryzyk- fizyk" 😜.

Każdy gracz zapisuje odpowiedź na swojej suchościeralnej tabliczce (odpowiedzią zawsze jest liczba). Następnie, na znak, wszyscy zawodnicy odkrywają swoje odpowiedzi. Należy je ułożyć od najmniejszej do największej, zaczynając od tabliczki "1". Teraz trzeba rozstawić swoje dwa pionki na tabliczkach z odpowiedziami, które obstawiamy. Masz dwie możliwości: albo oba pionki ustawisz na tej samej odpowiedzi, albo po 1 pionku na dwóch różnych odpowiedziach. Kiedy wszyscy już obstawią swoje wybory, osoba odpowiedzialna za czytanie pytań, odwraca kartę i odczytuje prawidłową odpowiedź. Ten, kto był najbliższy prawdy, lecz nie przewyższył jej wartości, zdobywa punkty:
1 punkt za napisanie zwycięskiej odpowiedzi,
1 punkt za postawienie małego pionka na zwycięskiej odpowiedzi,
2 punkty za postawienie dużego pionka na zwycięskiej odpowiedzi.

Punkty wszystkich graczy zapisuje się na zbiorowej planszy punktacji.Zabawa kończy się, kiedy jeden z graczy zdobędzie 15 punktów. Ale raczej będziecie chcieli grać od początku...

Przygotowanych pytań jest aż 250, więc nie jesteśmy w stanie wszystkich "przerobić" w jeden wieczór. Z kolei następnym razem, na pewno nie będziemy pamiętać szczegółowych odpowiedzi, które już usłyszeliście 😕.

Bawcie się dobrze i pamiętajcie: kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa! 😉

3 komentarze:

 1. Świetny pomysł na grę w gronie rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Córka bardzo polubiła tę grę, mimo, że często po prostu zgaduje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pytania są na tyle trudne, że często gracze w różnym wieku nie mają zielonego pojęcia, jaka jest odpowiedź i właśnie cała zabawa polega na "strzelaniu" odpowiedzi ;)

   Usuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...