czwartek, stycznia 17, 2019

"BASIA I LATO POD PSEM" Zofia Stanecka, Wyd. Egmont 2018


Uwaga wszyscy miłośnicy Basi! Tego jeszcze nie było! Bohaterka ulubionej serii książek dla przedszkolaków, zostaje przeniesiona na strony powieści dla dzieci! Idealnie dla tych, którzy powoli wyrastają z przedszkolnego etapu i potrzebują już "poważniejszej" literatury 😉. Ha, ale nie myślcie sobie, że robi się poważnie! Przecież rodzinne, codzienne życie Basi jest tak zabawne, zupełnie jak u nas i Was pewnie też 😄. Basia na każdym kroku miewa również ciekawe przygody, o których można by książki pisać! 😊 I dobrze, że Zosia Stanecka właśnie to robi...

Tym razem, Baśka marzy o psie. Z całą odpowiedzialnością jest w stanie do końca życia zrezygnować z ukochanych żelków, z wyjazdu wakacyjnego, może nawet sprzątać codziennie, byle tylko spełnić swoje największe marzenie.

Nadchodzi lato, a razem z nim wakacje. Dziewczynka planuje codziennie bawić się z kudłatym przyjacielem- psem Anielki. Ku jej wielkiemu rozczarowaniu, tato dostaje urlop i całą rodziną wyjeżdżają pod namiot nad morze. Ale czy tam będą jakieś psy? Bo jeśli nie, to Baśka chce wracać!

"Basia i lato pod psem" to ważna książka, którą powinny poznać wszystkie dzieciaki. Porusza problem znęcania się nad zwierzęta, odpowiedzialności za nie, szacunku. Temat jest bardzo poważny i istotny. Może niektórym wydawać by się mogło, że nawet zbyt poważny, by poruszać go z najmłodszymi. Ale to właśnie teraz, od najmłodszych lat trzeba uwrażliwiać dzieci na okrucieństwo wobec słabszych istot, na etykę wartości, na człowieczeństwo!

Powieść czyta się świetnie, język jest dowcipny i łatwy do odbioru. Podział na rozdziały to doskonała okazja, by sięgać po nią w "odcinkach", na przykład codziennie przed spaniem. Moje Dzieciaki bardzo polubiły dłuższe historie z podziałem na dni- to taki nasz codzienny serial familijny 😀.

Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. Brawo!

Kategoria wiekowa: 5 +
Ilość stron: 160
Oprawa: twarda

2 komentarze:

  1. Już dawno córka nie czytała Basi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi bardzo ciekawie! Szczególnie, że poruszane są w niej tak ważne tematy, jak szacunek dla zwierząt czy odpowiedzialność :) Na pewno chętnie kupię swojemu dziecku, gdy nieco podrośnie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...