poniedziałek, listopada 14, 2016

"BINEK I PULPET W ŚWIĄTYNI MAJÓW", K. Łaniewski- Wołłk, Wyd. Dwie Siostry 2016


Majowie od dawna fascynują naukowców, artystów, hobbystów, jak i "zwykłych ludzi". Teraz cywilizacja ta może zainteresować i Twoje dziecko...

Majowie mieli swoje tajemnice, które poukrywali w dżunglach Ameryki Środkowej i w Południowym Meksyku. Największą zagadkę stanowią pozostawione przez nich hieroglify- 800 precyzyjnie wykonanych znaków rysunkowych. Do dziś archeolodzy nie mają pewności co do ich znaczeń. Czy wysnute dotąd teorie na temat przekazów są prawdziwe?


Nie trzeba jednak jechać daleko, by poczuć się jak prawdziwy odkrywca i móc rozwiązywać zagadki pozostawione przez tę niezwykłą grupę etniczną. Wystarczy skoczyć do księgarni i kupić "Binka...". Młody bohater książeczki oprowadzi Was po monumentalnej, enigmatycznej świątyni, zapewniając ekscytujące zajęcie na nie jeden długi wieczór.


"Binek..." to książka obrazkowa dla małych historyków i poszukiwaczy przygód. Kryje w sobie szereg tajemnic. Jest ich tutaj tyle, że za każdym razem, gdy do niej zajrzycie może zwrócić Waszą uwagę zupełnie coś innego! W gąszczu labiryntów ciekawej architektury ukryto zaszyfrowaną wiadomość. By rozwiązać szyfr, trzeba przejść przez wszystkie korytarze, nie omijając żadnego hieroglifu. To nie jest łatwe zadanie! Tutaj potrzebna jest nie tylko spostrzegawczość, ale i logiczne myślenie.


Kto nie czuje się na siłach może potraktować książeczkę, jako historię obrazkową, opowiadającą o przygodzie Binka i jego psa- Pulpeta. Ciekawym zamysłem ilustratora było przedstawienie bohaterów w różnych momentach wędrówki, choć ich postaci są narysowane obok siebie, nawet kilkakrotnie na jednej stronie (myślę, że teraz trudno to pojąć, dlatego najlepiej zobaczyć to na własne oczy). Poza tym, co też jest interesujące, książkę czyta się od początku do końca, następnie od końca do początku, by dalej znowu przejść po kolei stronami do końca... ;) Rozumiecie?


"Binek i Pulpet w świątyni Majów" to książka zdecydowanie inna niż wszystkie- wyjątkowa. Zachwyca ilustracją, pomysłem, przekazem. I choć nie ma w niej tekstu, opowiada historię. W końcu, również inspiruje do dalszych poszukiwań wiedzy na temat tej jakże tajemniczej cywilizacji...

Kategoria wiekowa: 5+
Ilość stron: 10
Oprawa: twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...